live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В Україні немає релігійних конфліктів, - Бородянський

Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський переконаний, що в міжцерковних відносинах критично гострих конфліктів немає

Про це він сказав в інтерв’ю РІСУ.

"Україна є поліконфесійною, мультирелігійною країною. Я ніколи не знав про це, але ми найбільша протестантська країна Східної Європи і баптистська – всієї Європи в цілому. У нас більше 100 релігійних напрямків, 36-38 тисяч зареєстрованих релігійних організацій. В цьому плані наша країна дуже строката. І на мій погляд, якщо дивитись в такому контексті, ми живемо дуже мирно. У нас нема наявних, критично гострих конфліктів, виходячи з моніторингу, який проводить департамент у справах релігій та національностей", - зазначив Бородянський.

Відповідаючи на запитання, про те, чи є в Україні релігійна війна, він сказав: "Релігійна війна – не можу так сказати. Є суперечки, є складні діалоги, але війна в такому формулюванні, як ви кажете – звичайно, немає".

Водночас Бородянський сказав, що в разі релігійного буллінгу слід звертатися до поліції або до його міністерства.

"Якщо ви знаєте про такий факт, то ви, на мій погляд, по-перше повинні звертатися або до правоохоронних органів, або до нас. У Міністерства молоді, культури та спорту є моніторингові функції, ми проводимо моніторинг і відслідковуємо такі речі. І якщо ми бачимо порушення – розмовляємо з тими релігійними організаціями, з їхніми керівниками, предстоятелями. Якщо ці порушення не усуваються, або там дуже грубі порушення, то тут повинні працювати правоохоронні органи. Ніхто не може підміняти собою правоохоронну систему. Якщо будь-який суб’єкт законодавчого поля порушує закон – є державна система превенції або покарання, щоб таких порушень не було, або щоб за такі порушення було понесено відповідальність – адміністративну або кримінальну", - наголосив урядовець.

  • 31 січня набув чинності закон про зміну релігійними громадами підпорядковування.Закон дозволяє релігійним громадам визначати і змінювати свою підпорядкованість релігійній організації, зокрема переходити до Православної церкви України.

новини партнерів

10 липня, 2020 п'ятниця

9 липня, 2020 четвер

10 липня, 2020 п'ятниця

9 липня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати