live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Епіфаній: На черзі ще декілька помісних православних церков, які визнають ПЦУ


фото: zik
Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній анонсував визнання автокефалії української церкви з боку кількох помісних православних церков

Про це він заявив у інтерв'ю BBC Україна.

"Сьогодні є багато позитивних меседжів з інших помісних православних церков. "Ми поки спостерігаємо певне "гібридне визнання" - відзначив він.

За словами владики, Інколи немає чіткої позиції того чи іншого предстоятеля помісної церкви, але її архієреї мають позитивні думки стосовно цього питання і навіть приїжджають та співслужать з нами.

"Якщо ми пригадаємо святкування свята Володимира в Києві (липень 2019 року), то тоді вперше на святкування прибув ієрарх Елладської церкви. Під час брифінгу на Володимирській гірці мене запитували про це і я сказав, що де-факто Елладська церква вже визнала автокефалію ПЦУ.

РПЦ підняла тоді ґвалт і цей митрополит Іоан навіть був змушений робити заяву, що він прийняв особисте рішення приїхати. Але це справді було так - поступово ми налагодили такий контакт з Елладською церквою, а далі вже відбулося і офіційне визнання", - розповідає Єпіфаній.

Митрополит повідомив, що наразі на черзі ще декілька помісних православних церков, які визнають ПЦУ. "Але я зараз не хотів би полегшувати роботу сусідам, які нам протистоять. Нещодавно архієрей церкви Чеських земель і Словаччини брав участь у співслужінні з нами в Києві. Також з нашою делегацією на чолі з архієпископом Євстратієм співслужив архієрей з Кіпрської православної церкви", - додав він.

"Також болгарський архієрей, перебуваючи на канонічній території Елладської православної церкви, очолював богослужіння, на якому поминалося ім'я предстоятеля ПЦУ. Поступово відбувається таке гібридне визнання, але це початок остаточного визнання з боку тих церков, які зараз певною мірою вагаються.

Я думаю, що в майбутньому вони однозначно приймуть позитивне рішення щодо визнання нашого автокефального статусу", - резюмував предстоятель ПЦУ.

Нагадаємо, на початку листопада Александрійський патріархат став першим серед найстарших патріархатів православного світу, який почав євхаристійне (церковне) спілкування з ПЦУ і почав згадувати її предстоятеля.

Після цього у Московському патріархаті заявили про неможливість подальшого поминання імені патріарха Феодора, що на мові церковної дипломатії означає фактичний розрив спілкування.

новини партнерів

18 січня, 2020 субота

18 січня, 2020 субота

17 січня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати