live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Уряд пропонує вдвічі збільшити прожитковий мінімум - до 4200 грн


фото: Кабмін
Кабінет Міністрів України схвалив законопроєкт, який дозволить у подальшому підвищити прожитковий мінімум - за попередніми розрахунками до 4200 грн на місяць

Про це повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

"Це дозволить підвищити доходи найменш забезпечених громадян без автоматичного збільшення ставок державного мита, платежів, штрафів та інших фінансових показників. Це - важливий крок боротьби з бідністю в Україні", - заявив Гончарук.

Голова уряду пояснив, що раніше кожне підвищення прожиткового мінімуму автоматично збільшувало державні платежі, штрафи, плату за певні види державних послуг тощо.

"Скасування цієї архаїчної радянської норми дозволить нарешті розпочати справжню боротьбу з бідністю в Україні”, – сказав Гончарук.

  • Нагадаємо, з 1 грудня в Україні зріс прожитковий мінімум за всіма категоріями. Відповідно, зросла і низка виплат, які прив’язані до цього показника. Зокрема, зросли і пенсії, адже мінімальна пенсія в Україні дорівнює прожитковому мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Вона зросла на 74 гривні і становить 1638 гривень. Також зростання прожиткового мінімуму означає підвищення аліментів, виплат із безробіття, декретних, соціальної допомоги та багато іншого. Водночас, мінімальна зарплата залишається незмінною. Наразі загальний показник прожиткового мінімуму в Україні становить 2027 грн на місяць. 
  •  Нещодавно суд зобов'язав уряд переглянути прожитковий мінімум, за позовом правозахисника.
 

новини партнерів

20 січня, 2020 понеділок

20 січня, 2020 понеділок

19 січня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати