live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Президент Литви: Росія постійно прагне переписати історію


фото: reuters
Президент Литви Гітанас Науседа звинуватив Росію в постійному прагнення переписати історію

Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

"Останнім часом Росія всіма силами прагне переписати історію. Один з таких прикладів - заперечення впливу таємних протоколів пакту Молотова-Ріббентропа на історію Європи... Ці таємні угоди нацистської Німеччини та комуністичного Радянського Союзу визначили окупацію балтійських країн", - додав Науседа.

Литовський лідер зазначив, що історична пам'ять впливає на сприйняття майбутнього.

"Давайте не будемо забувати уроки, які ми зобов'язані вивчити з власної історії та історії Європи. Давайте не будемо допускати заміни правди бутафорськими брехливими вивісками", - закликав Науседа.

У п'ятницю в Санкт-Петербурзі на зустрічі з колишніми лідерами країн, які входили до СРСР, президент РФ Владімір Путін критикував нещодавно прийняту Європарламентом резолюцію, яка звинувачує СРСР і нацистів у тому, що підписання Пакту Молотова-Ріббентропа у 1939 році сприяло Другій світовій війні. Російський лідер зазначив, що в СРСР не було іншого виходу, як підписати договір з Німеччиною, оскільки західні держави були байдужі до пропозиції Москви створити воєнний альянс.

Резолюцію Європарламенту Путін назвав частиною спроб заходу принизити вирішальну роль СРСР у перемозі над нацистською Німеччиною.

Раніше Польща звинуватила Путіна у спотворенні історії Другої світової війни.

новини партнерів

9 серпня, 2020 неділя

8 серпня, 2020 субота

8 серпня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати