live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Аграрії з ЄС, які працюють в Україні, написали листа президенту: закликають не забороняти продаж української землі іноземцям


фото: dumskaya
Західноєвропейські фермери, які працюють та обробляють землю в Україні, у відкритому листі до президента, прем’єр-міністра та голови Верховної Ради України закликали не схвалювати заборону на продаж земель іноземцям

Відповідний лист-звернення поширив на своїй сторінці міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

Згідно з листом, західноєвропейські аграрії звертають увагу, що запропонована у законопроєкті про ринок землі норма, якою іноземцям або компаніям, серед власників та засновників яких є іноземці, забороняється купувати землю сільськогосподарського призначення, суперечить Конституції України.

“Відповідно до принципу рівності, держава виступає гарантом рівного захисту усіх суб’єктів господарювання, незалежно від форми власності, шляхом ненадання переваг у захисті прав жодному із суб'єктів господарювання, оскільки кожен суб'єкт наділений тим самим обсягом прав і може відстоювати їх у визначеному законом порядку. Усі суб'єкти права власності рівні перед законом у здійснені ним своїх прав та обов'язків”, - йдеться у листі фермерів–іноземців.

Вони зазначають, що не є великими агрохолдингами та переважно працюють як сімейні фермерські господарства, орендуючи земельні паї. Ухвалення закону у чинній редакції, за словами фермерів, призведе до того, що вони “частково або повністю втратять засоби для існування”.

“Усі ми роками розбудовували свої господарства та вклали сотні тисяч чи мільйонів євро. Створили багато робочих місць і у більшості випадків ми були єдиними роботодавцями в селі. Багато полів довелося рекультивувати і навіть викорчовувати кущі та дерева. Плоди цієї праці потім пожинатимуть інші”, - йдеться у листі.

Також фермери виступили проти обмеження продажу землі іноземцям у прикордонній зоні, про яке стало відомо напередодні. Таку норму вони трактують як “дискримінацію”. Водночас фермери підтримали ідею, яка була у законопроєкті про ринок землі раніше, щодо поступового переходу на ринок землі та надання дозволу іноземцям, які вже протягом 3 років працюють в Україні, купувати землю.

Під листом-зверненням підписалося 25 сільськогосподарських виробників.

новини партнерів

20 вересня, 2020 неділя

19 вересня, 2020 субота

20 вересня, 2020 неділя

19 вересня, 2020 субота

18 вересня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати