live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

ДБР відкрило кримінальне провадження щодо голови Харківської ОДА Кучера за службове підроблення

Олексій Кучер
фото: kharkivoda
Голова Харківської облдержадміністрації Олексій Кучер фігурує у кримінальному провадженні за статтею "Службове підроблення"

Про це повідомляє Depo.Харків.

 "Інформація про вчинення кримінального правопорушення Кучером надійшла до компетентних органів ще 20 листопада 2019 року. Однак відомості до ЄРДР були внесені тільки 12 грудня 2019 року. Відомості до ЄРДР внесені за ч. 1 ст. 366 КК України (службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення документів, а також складання і видача завідомо неправдивих документів)", - йдеться у повідомленні.

Провадження стосується факту, коли розпорядження Кучера про "Про початок роботи" на посаді голови Харківської ОДА було підписано ним і оприлюднене двічі поспіль під різними датами, однак під одним номером.

 Йому загрожує штраф до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, якщо провина буде доведена.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харкові з сайту зникло перше розпорядження про вступання в посаду голови Харківської ОДА Олексія Кучера. Розпорядження "Про початок роботи" на посаді голови Харківської ОДА Олексія Кучера двічі з'являлося на сайті ОДА під різними датами.

Уперше розпорядження під номером 149-К, після якого Кучер отримує повноваження, було опубліковане 7 листопада у першій половині дня. "Відповідно до Указу Президента України від 5 листопада … приступаю до виконання повноважень голови Харківської обласної державної адміністрації з 7 листопада 2019 року", - йдеться в розпорядженні №149-к від 7 листопада. Однак до 14:00 це розпорядження з сайту Харківської ОДА зникло.

Натомість наступного дня з'явилося інше розпорядження з тією ж назвою та тим же номером 149-К, однак під іншою датою – 8 листопада. Згідно цього розпорядження, Кучер став до виконання повноважень голови Харківської ОДА тільки 8 листопада. "Приступаю до виконання повноважень голови Харківської обласної державної адміністрації з 08 листопада 2019 року", – йдеться в тексті документу за підписом Кучера.

При цьому на сайті Харківської ОДА від 7 листопада залишається інформація про зустріч Кучера в якості голови Харківської ОДА, яким він по суті ще не був, із Генеральним консулом Німеччини Штефаном Кайлем.

Згідно чинного законодавства, народний депутат України не може бути одночасно ще й державним службовцем, у тому числі головою місцевої державної адміністрації. Відтак, публікування розпорядження від 7 листопада суперечило ст. 12 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" та ст. 3 Закону України "Про статус народного депутата". Тому це розпорядження було видалене.

null

null

nullnull

null

новини партнерів

14 серпня, 2020 п'ятниця

14 серпня, 2020 п'ятниця

13 серпня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати