live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Законопроєкт про дезінформацію штовхає Україну до тоталітаризму, - Княжицький

Законопроєкт про запобігання дезінформації підштовхує Україну на до тоталітаризму російського та китайського зразка

Про це в ефірі "Прямого" заявив народний депутат фракції "Європейська Солідарність" Микола Княжицький.

"Цей закон підштовхує країну до тоталітарного прояву і був написаний за прикладом тоталітарних країн. Деякі норми списані з російського законодавства, а деякі - з китайського. Хочу звернути увагу на дві цікаві норми. Одна - це відповідальність провайдерів. Для того, щоб провайдери могли блокувати анонімні Telegram-канали, та інші речі в інтернеті, треба цих провайдерів контролювати й чимось їм погрожувати. З цією метою в Росії введення система ліцензування провайдерів. Тобто, якщо провайдер не слухається вимог правоохоронного органу, то в нього забирають ліцензію і він не може працювати. Українська правова система рухається у протилежному напрямку, адже ми скасували ліцензування для дуже багатьох видів діяльності. Якщо ми готові ввести ліцензування провайдерів та забирати у деяких з них ліцензію за відмову зняти небажану інформацію, як це робиться в Росії, то ми маємо щиро про це сказати", - сказав депутат.

Княжицький також звернув увагу на систему рейтингу, яка пропонується законопроєктом про дезінформацію.

"Ще один пункт - це індекс довіри. Це індекс є тим самим, що й індекс персональних рейтингів у Китаї. Саме звідти переписана ця норма. Як відомо, якщо громадянин не набрав необхідний рейтинг, який виставляє йому держава за поведінку, то йому можуть відмовити, наприклад, летіти літаком в інше місце або ще якось обмежити його громадянські права. Так само індекс довіри має заробляти кожен громадянин, який буде друкуватися у соцмережах. Очевидно, що китайська модель є для нас абсолютно неприйнятною", - відзначив політик.

Княжицький також наголосив на ганебності введення кримінальної відповідальності за недостовірну інформацію.

"Цей закон не можна буде виконати не лише журналістам, але й звичайним громадянам. Крім того, є ганебним введення кримінальної відповідальності за недостовірну інформацію. Я пам'ятаю як всі раділи, коли  була скасована кримінальна відповідальність за наклеп. Відомо, що в радянські часи за цією статтею багато людей відсиділи у концтаборах", - зауважив нардеп.

 

новини партнерів

21 вересня, 2020 понеділок

20 вересня, 2020 неділя

21 вересня, 2020 понеділок

20 вересня, 2020 неділя

19 вересня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати