live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

За архівами КДБ: СБУ видала книгу про кримськотатарський національний рух


фото: прес-служба СБУ
28 січня відбулася презентація книги "Кримськотатарський національний рух у 1917–1920 рр. за архівами комуністичних спецслужб" , створеної за матеріалами галузевого державного архіву СБУ

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Презентація книги "Кримськотатарський національний рух у 1917–1920 рр. за архівами комуністичних спецслужб" відбулась у інформаційному агентстві "Укрінформ".

У заході взяли участь голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, доктор історичних наук професор Станіслав Кульчицький, голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов, представники державних установ та громадських організацій, науковці. 

"Це видання містить раніше невідому або малодоступну для широкого загалу і фахівців інформацію про один із ключових періодів в історії кримськотатарського народу - про національний рух у період воєн і революцій 1917–1920 рр.", - розповів директор Архіву СБУ Андрій Когут. 

Структурно книга складається із двох частин, історичного екскурсу та добірки архівних документів.

"Так на окрему увагу заслуговують розсекречені матеріали зі справи "Міллі-Фірка", а особливо протоколи Слідчої комісії Кримськотатарського парламенту із відомостями про жертви серед місцевого населення та матеріальні збитки внаслідок захоплення більшовиками влади в Криму. Паралелі із сучасними подіями та ситуацією на тимчасово анексованому півострові провести не складно", - зазначили в СБУ.

"Читачам також будуть цікаві чекістські переклади чотирьох протоколів національних установчих зборів і першого  Курултаю від грудня 1917 року. Оригінали цих матеріалів лишилися в Криму", - додав Андрій Когут. 

Автор історико-аналітичної частини книжки і наукових коментарів до документів та співупорядник видання Андрій Іванець наголосив, що важливу роль для висвітлення трансформації корінного в Криму кримськотатарського народу у етнонацію у 1917–1920 рр. мають документи репресивних органів СРСР.

"Для українських вчених утруднений, а іноді і унеможливлений доступ до них на тимчасово окупованій території Криму і в Росії. Втім завдяки процесам декомунізації такі документи можна вивчати у архівах на вільній території України", - наголосив науковець. 

В СБУ додали, що книга вийшла в копродукції фахівців Головного державного архіву СБУ, Науково-дослідного інституту українознавства Міністерства освіти і науки України та Центру досліджень визвольного руху за підтримки Міністерства культури, молоді та спорту України.

 

новини партнерів

7 квітня, 2020 вівторок

6 квітня, 2020 понеділок

7 квітня, 2020 вівторок

6 квітня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати