live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

На Мюнхенській конференції запропонували "12 кроків для досягнення миру в Україні". Серед підписантів - ексголова МЗС Росії


фото: reuters
Три міжнародні організації спільно з Російською радою з міжнародних справ оприлюднили свій план припинення війни в Україні

Документ опубліковано на сайті міжнародного форуму.

Як зазначається, документ було розроблено експертами Мюнхенської конференції з безпеки, Європейської мережі лідерства, Ініціативи з протидії ядерній загрозі, а також - Російської ради з міжнародних справ. Серед ініціаторів - президент Мюнхенської конференції Вольфганг Ішингер та колишній міністр закорднонних справ Росії Ігор Іванов.

До участі у розробці документа, як стверджується, залучали також окремих українських експертів, але формуванням пропозиції не займалися українські організації.

В документі жодним чином не згадується про російську агресію щодо України і стверджує, що "конфлікт в та навколо України" став наслідком "катастрофічних прорахунків", і у якості реакції на нього пропонують кроки для "завершення конфлікту на Донбасі та створення перспектив для конструктивного діалогу, в тому числі щодо Криму". Щоправда, основною ідеєю плану є відновлення співпраці з Росією без відновлення Україною суверенітету над Кримом.

Оприлюднена пропозиція містить кілька гуманітарних кроків, які підтримуються всіма сторонами, однак у ній відсутні будь-які ключові вимоги, що звучали досі від України.

Організатори пропонують такі 12 кроків:

 • Відновлення роботи Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню на Донбасі за участі українських та російських військових
 • Створення "нормандського формату" на рівні військових
 • Відкриття доступу для СММ до всієї території Східної України (про Крим не згадується) та нових пунктів пропуску через лінію дотику
 • Вирішення питання безвісти зниклих
 • Запуск програми розмінування
 • Запуск програми відновлення Донбасу із залученням міжнародних донорів, при цьому Росія може стати однією зі сторін, що з доброї волі інвестують у відбудову регіону.  
 • Відновлення торгівлі між Україною та Росією на принципах ЗВТ.
 • Поступове зняття санкцій з Росії (у документі має назву "зміна санкційного режиму") із розробкою відповідного плану (зараз, як відомо, передбачається що санкції мають бути зняті лише в разі повного виконання "Мінська"); із контексту випливає, що йдеться про послаблення тиску на РФ щодо деокупації Донбасу
 • Пошук та деактивація небезпечних джерел радіації у зоні конфлікту на Донбас
 • Діалог у державах НАТО щодо взаємної безпеки, "для подолання речей, які розділяють" (у документі прямо не уточнюється, про що йдеться і чи має Росія бути частиною такого діалогу)
 • Визначення пріоритетних сфер зближення між ЄС та Росією із розвитком людських та економічних зв’язків.
 • Запуск всеукраїнського загальнонаціонального діалогу щодо визначення нової ідентичності України, який врахує погляд сусідів України, включаючи Росію. Зазначається, що предметами цього діалогу мають стати питання історії, національної пам’яті, мови, ідентичності та меншин.

У документі зазначається, що у його розробці брали участь троє українських експертів: Василь Філіпчук, Олександр Чалий та Олексій Семеній. Їхня роль у даній роботі в документі не уточнюється.

новини партнерів

21 лютого, 2020 п'ятниця

21 лютого, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати