live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Замах на власника інтернет-провайдера "Ланет": справу вимагають перекваліфікувати з хуліганства на тероризм

Віктор Мазур
фото: nv.ua
Інтернет Асоціація України звернулась до влади з проханням втрутитись у ситуацію з нападом на засновника "Ланет" Віктора Мазура та перекваліфікувати справу з “хуліганства” на “теракт”

Відповідного відкритого листа Інтернет Асоціація України розмістила на сайті організації.

Листа адресовано президенту Володимиру Зеленському, прем'єр-міністру Олексю Гончаруку, голові СБУ Івану Баканову, голові Національної поліції України Ігорю Клименку та генеральному прокурору України Руслану Рябошапці.

"Днями відбулась подія, яка несе загрозу розвитку ринку телекомунікацій і кабельної ретрансляції України, оскільки, на наш погляд, відбувся терористичний акт відносно одного з провідних діячів цього ринку вірогідно через його громадянську позицію та зусилля щодо розбудови національного інформаційного простору", - йдеться в листі.

В асоціації нагадали, що 4 лютого 2020 року на території будинку, що розташований за адресою Київська обл., Васильківський р-н, с.Кожухівка, вул. Дружби, буд. №16 стався вибух невстановленого предмета, вірогідно бойової гранати.

Тоді від вибуху вибило вікна, осколками пошкодило стіни. На щастя, обійшлося без жертв.

Будинок належить Віктору Мазуру, кінцевому бенефіціарному власнику ТОВ "Мережа Ланет", яке є одним з найбільших в Україні оператором телекомунікацій, що здійснює розповсюдження телепрограм на території України. Віктор Мазур є членом Правління Інтернет Асоціації України, а впродовж 2014-2016 рр був членом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації.

По факту вибуху в дворі будинку поліція відкрила кримінальне провадження за статтею "хуліганство".

Відповідно до інформації, яка є в розпорядженні Інтернет асоціації і надана постраждалими слідству, є суттєві підстави для іншої кваліфікації цього правопорушення, а саме за статтею 258 Кримінального кодексу України - "Терористичний акт". 

"Враховуючи громадську діяльність члена Правління ІнАУ Віктора Мазура та його діяльність з розповсюдження медіа в Україні, беручи до уваги, що у зловмисників вірогідно були політичні і громадянські міркування через позицію, яку займає Віктор Мазур, просимо Вас втрутитись у ситуацію і вжити заходів щодо перекваліфікування зазначеної справи по кримінальному провадженню №12020110140000305 від 05.02.2020 зі ст. 296 на ст. 258 Кримінального кодексу України і передачі справи для провадження Службою безпеки України", - заявляють у Інтернет асоціації України.

  • Нагадаємо, у березні 2014 року "Мережа Lanet" відмовилась транслювати російські телеканали, які ведуть агресивну пропаганду
  • В січні 2017 року провайдер кабельного телебачення та інтернету "Ланет" припинив трансляцію телеканалів Inter Media Group
  •  4 лютого 2020 року на засновника Ланет, бізнесмена Віктора Мазура було скоєно замах

новини партнерів

11 серпня, 2020 вівторок

11 серпня, 2020 вівторок

10 серпня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати