Путін збільшує чисельність російської окупаційної армії, ЗСУ контратакують на Курщині. Колонка Сергія Згурця
Сьогодні, 16 вересня, Володимир Путін підписав указ про збільшення чисельності російської армії на 180 тис. військовослужбовців. Указ набирає чинності з 1 грудня. Хоча таке рішення почне приносити результат для окупантів лише у першому півріччі 2025 року, це все одно створить додатковий тиск на нашу оборону по всій лінії фронту
Путін підписав указ про збільшення чисельності російської армії на 180 тис.
Сьогодні стало відомо, що російський диктатор Володимир Путін видав указ про збільшення чисельності російської армії.Тепер вона буде нараховувати 2,389 млн осіб. З них, саме військовослужбовців буде 1,5 млн, що означає збільшення чисельності російської армії на 180 тисяч військових. Документ набуває сили з 1 грудня цього року. Отже, Росія внесе значні втрати на полі бою, і складається враження, що темпи набору за гроші не встигають за потребами російського військового керівництва, які мають бути більшими, ніж 30 тисяч військовослужбовців щомісяця. Заради цього суттєво збільшились витрати на виплати компенсацій для контрактників. Відомо, що для того, щоб здійснити набір, одноразові виплати за підписання контракту збільшилися майже до 1 млн рублів, це понад $10000. У Москві навіть до 2 млн рублів. Втім, в будь-якому разі темпи збору мертвих душ в Росії все одно не задовольняють потреби. Зараз у противника вкрай велика кількість втрат й цей указ, можна припустити, стосується спроби збільшити кількість контрактників. Якщо ми говоримо про збільшення чисельності російської армії, то результат ці дії принесуть лише у першому півріччі 2025 року. Оскільки, цей указ дозволить збільшити лише призов до армії. Росія в будь-якому разі не встигає швидко забезпечити новий особовий склад технікою та командирами. Тому, скоріше на все, ставка зроблена на поступове збільшення чисельності.
Варто наголосити ще раз, що такі дії військово-політичного керівництва РФ позначаться лише з наступного року. Однак і зараз ситуація на багатьох ділянках фронту є вкрай складною. Оскільки на території України вже перебувають щонайменше 600 тисяч російського контингенту, і до кінця року заплановано збільшити чисельність десь до 700-800 тисяч. Це звісно так само створить тиск на нашу лінію оборони. Тут головне мати можливості протидії за рахунок більш ефективного використання наших сил і засобів. Для цього наші партнери мають збільшити чисельність зброї та боєприпасів.
ЗСУ проводять контратаки в Курській області
Щодо Курської області, яка перебуває в центрі медійної уваги та центрі військової уваги. Впродовж тижня російська армія намагається проводити контратакувальні дії. В цей час Збройні сили України так само здійснюють наступальні дії. Зараз ми знаємо, що ворог здійснив низку атак з використанням бригад морської піхоти й парашутно-десантного полку, певне просування і захоплення певних ділянок. Насамперед навколо самого Снагості й спроб просуватися далі в бік Суджі. Втім, це просування противнику не вдається. Наші підрозділи здійснюють контратакувальні дії, які в трьох місцях зайшли на територію Курської області. Зокрема, від Нового Шляху та Веселого, де зараз ідуть атакуючі дії, аби забезпечити удар в тил ворожим угрупованням, які здійснюють наступ на схід. В будь-якому разі все буде залежати від балансу сили та засобів. Ситуація є вкрай динамічною, тому будемо стежити за інформацією.
Карта бойових дій в Курській області станом на 16 вересня.
Окупанти постійно накопичують сили та засоби для проведення штурмових дій
Командир 4-го механізованого батальйону Окремої Президентської бригади ім. Б.Хмельницького з позивним "Суми" розповів, що в зоні відповідальності його батальйону найбільш напружена ситуація саме через кількість ворожої піхоти. За його словами, окупанти постійно намагаються штурмувати українські позиції малими групами, по два-три бійці. Це відбувається протягом 2,5 місяців. Окупанти постійно накопичують сили та засоби й намагаються прорвати оборону українських військових. В основному намагаються штурмувати піхотою, також залучають для штурмових дій мотоцикли та інші види техніки.
Військовослужбовець розповів, що 11-12 вересня окупанти накопичили максимальну кількість особового складу й техніки. Всі сили та засоби вони застосували для наступу по всій довжині фронту. Саме через це їм вдалось просунутись на незначну територію. За словами військовослужбовця, російські окупаційні сили постійно проводять оновлення сил та засобів для підтримання темпу штурмових дій. Втім, дехто з окупантів не встигає прожити й тижня в таких умовах бойових дій. Це, як зауважив "Сум"”, стало відомо з перехоплень розмов окупантів. Серед окупантів панують хаос та демотивація. Російські командири повністю знецінюють життя власного особового складу.
Військовослужбовець "Суми" повідомив, що в зоні відповідальності його батальйону окупанти не дуже часто використовують техніку. За його словами, техніку окупанти застосовують найбільше для того, щоб підвести піхоту до лінії фронту для штурмових дій. Далі ворожа піхота намагається просуватись в бік українських позицій й накопичується в певних точках. Безпосереднього просування техніки до передніх ліній фронту окупанти не здійснюють. Втім, якщо такі спроби й були, як наголосив “Суми”, то техніку виявляють наші військові на ранніх підступах й ефективно знищують.
Життя особового складу - пріорітет для командира підрозділу ЗСУ
Командир батальйону з позивним "Суми" також розповів про складнощі керування батальйоном та особовим складом. За його словами, найбільш складним є розподіл в рівних частинах завдання для особового складу. Також, як він зауважив, дуже важливо й складно оцінити напрям наступу ворожих сил. Оскільки при визначенні напряму штурму противника потрібно приймати рішення про застосування всіх наявних сил та засобів, щоб зупинити окупантів. В цьому аспекті, дуже важливо не помилитись, бо від цього залежить життя особового складу. Саме тому для командира дуже важливо розподілити в рівних частинах сили та засоби по всій лінії фронту, щоб ефективно зупиняти ворога. Для цього здійснюється цілодобове спостереження, аналіз даних від розвідки та бойовий порядок власних підрозділів. Кожен компонент відіграє свою важливу роль.
За словами командира 4-го механізованого батальйону Окремої Президентської бригади ім. Б.Хмельницького з позивним "Суми", всі придані засоби колективного вогневого ураження, зокрема, кулемети, міномети, дрони, гранатомети та інші є в достатній кількості. Щодо боєприпасів, то іноді їх не вистачає за високої інтенсивності боїв. Втім, як зауважив "Суми", при раціональному розподілі для відбиття ворожих атак боєприпасів вистачає. Дуже багато підрозділи ЗСУ застосовують дронів. "Суми" наголосив, що військовослужбовці його батальйону мають чималий досвід застосування дронів. Окремі бійці навіть перенавчались керувати дронами з інших військових професій. "Суми" наголосив, що запорука успіху на полі бою полягає в комплексних діях всіх підрозділів.
- Актуальне
- Важливе