live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

НАБУ отримало доступ до інформації про премії в Нафтогазі, - ЗМІ

Вищий антикорупційний суд надав тимчасовий доступ до службових записок НАК "Нафтогаз України" детективам Національного антикорупційного бюро

Про це пише видання Наші Гроші з посиланням на постанову суду від 4 травня.

Йдеться про документи, якими ініціювалася виплата премій 41 працівнику компанії за перемогу в Стокгольмському арбітражі над Газпромом. Записки містять відомості про посадових осіб, які ініціювали виплату премій, розмір премій і зміст виконуваних співробітниками компанії завдань.

“У квітні 2018 року, члени Наглядової ради Нафтогазу прийняли рішення про виплату винагороди правлінню та іншим працівникам НАК у зв'язку з їх значним особистим внеском в перемогу над Газпромом. В цілому такі премії отримав 41 працівник. Загальний розмір винагороди склав 1% від суми загального виграшу в розмірі $ 43,6 млн”, - йдеться в матеріалі видання.

Слідство підкреслило, що на момент ухвалення рішення про виплату премій «фактично гроші на користь НАК від Газпрому не надходили». Крім того, в протоколі засідання не приведений перелік працівників і розмір премій, належних до сплати. Також не було вказано вкладу кожного працівника в перемогу над Газпромом.

Також вказується, що інтереси Нафтогазу в Стокгольмському арбітражі представляла юридична компанія Wikbord Rein Advokatfirms AS, а не співробітники держкомпанії.

Видання зазначає, що детективи НАБУ вже отримували доступ до документів Нафтогазу, однак тоді слідству представили не всі документи. Листом від 2 березня 2020 року Нафтогаз відмовився надати інформацію.

НАБУ підозрює членів наглядової ради і правління компанії, а також главу Нафтогазу в скоєнні кримінальних злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем), ч. 2 ст. 367 (Службова недбалість) Кримінального кодексу.

  • Нагадаємо, у 2018 році наглядова рада Нафтогазу схвалила виплату премій розмірі 1% від суми виграшу в арбітражі ($4,6 млрд). Тоді виплатили першу частину премій на суму $20,7 млн, що відповідало 1% від обсягу виграшу, визнаного у фінансовій звітності Нафтогазу за 2017 рік.
  • Гроші отримав 41 працівник компанії з числа тих, хто прямо або опосередковано внесли значний вклад у досягнення цього результату. Зокрема, голова правління НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв отримав $7,9 млн, а комерційний директор компанії Юрій Вітренко - $6 млн.
  • Решта премії мали бути виплачені після стягнення з Газпрому залишку виграшу.
  • Гроші вдалося отримати тільки наприкінці 2019 року. За рахунок штрафних санкцій сума зросла до  $2,9 млрд, відповідно, топ-менеджери, згідно з контрактом, отримають близько $29 млн.
  • У лютому ЗМІ повідомляли, що Кабінет міністрів попросив наглядову раду Нафтогазу призупинити виплату премій топ-менеджменту компанії за перемогу в Стокгольмському суді над Газпромом.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb 

новини партнерів

11 серпня, 2020 вівторок

10 серпня, 2020 понеділок

11 серпня, 2020 вівторок

10 серпня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати