live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Нацполіція ініціює вдосконалення українського законодавства щодо сурогатного материнства

Для усунення правових колізій між законодавством України та іноземних держав щодо сурогатного материнства буде створена міжвідомча робоча група

За ініціативи Міністерства внутрішніх справ у п'ятницю, 5 червня 2020 року, відбулася зустріч, в якій взяли участь директорка Департаменту міжнародного співробітництва МВС України Мері Акопян, радник заступника міністра внутрішніх справ Сергій Човпан, начальник Департаменту Нацполіції з боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, Артем Крищенко, консули та дипломати Великої Британії, Іспанії, Німеччини, Франції, передає Еспресо.TV з посиланням на Управління комунікації Національної поліції України.

"Насамперед, ми маємо виявити проблематику у застосуванні допоміжних репродуктивних технологій, зокрема сурогатного материнства та виявлення невідповідності в законодавстві. Ми повинні вивчити кращі практики з європейського законодавства для того, щоби комунікація з європейськими партнерами на цю тему відбувалася в зрозумілому правовому полі", - зазначила Акопян.

За словами Крищенка, наразі широкого суспільного розголосу набули проблемні питання, з якими стикаються іноземні громадяни,  у яких народжуються діти із застосуванням допоміжних репродуктивних технологій, зокрема сурогатного материнства. Нерідко це стається через правові колізії між законодавством України та іншими державами, де народження дітей за допомогою сурогатного материнства на правовому  рівні заборонено. Зокрема, це стосується реєстрації народження, документування паспортних даних, контролю за діяльністю відповідних медичних установ, нагляду за дотриманням прав учасників процесу та новонародженої дитини.

Читайте такожЯк Україна стала центром торгівлі дітьми. Розслідування програми ШУСТРОВА LIVE

Крищенко також додав, що сурогатне материнство з міркувань дотримання прав жінок та дітей, а також з метою недопущення торгівлі людьми, у багатьох країнах світу залишається забороненим.

"Нацполіція готова долучитися до врегулювання правових норм та удосконалення законів України щодо допоміжних репродуктивних технологій. Це питання потребує комплексного підходу з урахуванням міжнародного законодавства та практики. Тому ми сподіваємося на плідну співпрацю та допомогу представників іноземних держав", - сказав Крищенко.

На думку Акопян, сьогоднішнє законодавство не дозволяє якісно відпрацьовувати правопорушення у випадках сурогатного материнства, а також дає можливість для здійснення шахрайства та інших порушень закону. Зокрема йдеться про фальсифікацію документів і нелегальний перетин кордону.

"Ми будемо концентруватися і залучати стейкхолдерів, насамперед українських, та представників зацікавлених органів, щоб удосконалити законодавство", - заявила Акопян.

Для детального вивчення питання та усунення прогалин в правовому регулюванні щодо використання допоміжних репродуктивних технологій буде створена міжвідомча робоча група, до складу якої увійшли представники Нацполіції.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

7 липня, 2020 вівторок

7 липня, 2020 вівторок

6 липня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати