live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Школярів Львівщини та Франківщини й надалі навчатимуть "Основам християнської етики"

У дитячих навчальних закладах освіти двох західноукраїнських областей викладатимуть "Основи християнської етики"

Про це інформують пресслужби Львівської та Івано-Франківської ОДА, передає Еспресо.TV.

Відповідне рішення у Львові ухвалили 4 червня, а 28 травня подібний наказ видано у Івано-Франківській ОДА. 

Тепер заклади загальної середньої освіти області мають передбачити у планах освітніх програм на 2020-2021 навчальні роки курс "Основи християнської етики".

Як зазначається Франківської ОДА, даний предмет сприятиме засвоєнню дітьми "ідеалів, нормі і принципів духовної культури та моралі через ознайомлення зі змістом традиційних для українського народу християнських цінностей".

  • Після проголошення Незалежності України, тобто впродовж останніх 30 років, предмети духовно-морального спрямування вивчаються в середніх і вищих закладах освіти України як обов’язковий предмет або як предмет за вибором.
  • Але у травні Міністерство освіти і науки України ліквідувало Комісію з основ християнської етики, яка упродовж тривалого часу затверджувала програми та навчально-методичні посібники з основ християнської етики, надаючи їм відповідний гриф. Про це повідомив професор Острозької академії Василь Жуковський, який навів копію наказа в. о. міністра освіти і науки Любомири Мандзій №641 від 18 травня 2020 року.
  • Проти цього виступив предстоятель Української греко-католицької церкви Святослав, який закликав МОН не виключати з навчальної програми світоглядні дисципліни і не руйнувати цілісний розвиток дітей.

новини партнерів

9 липня, 2020 четвер

8 липня, 2020 середа

9 липня, 2020 четвер

8 липня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати