На суді щодо МН17 в Гаазі показали фото транспортування "Бука" та дані з радарів


фото: reuters
На засіданні суду в Нідерландах, який розглядає справу про збитий літак рейсу МН17 і відновив свою роботу 8 червня, прокурори продовжують представляти свою позицію

Про це повідомляє Укрінформ.

Говорячи про дані радарів у момент катастрофи літака в 2014 році, які, зокрема, РФ надала міжнародному слідству, прокурор зазначив, що в той час в цьому районі не було зафіксовано літаків-винищувачів.

Далі прокурори перейшли до обговорення супутникових даних, зокрема знімків, на яких зафіксоване транспортування зенітного ракетного комплексу "Бук".

За словами прокурора, у США є супутники, які можуть виявити ракету, пущену з землі, і після падіння MH17 17 липня 2014 року американці заявили, що, за їхніми даними, літак був збитий ракетою.

У суді також було продемонстровано фрагмент випуску новин LifeNews від 17 липня 2014 року, в якому йдеться про збитий літак. Ведуча каже, що ракетою начебто був збитий Ан-26, але насправді це був "Боїнг" рейсу МН17. Крім того, були продемонстровані фрагменти відео з коментарями Павла Губарева та Ігоря Гіркіна, які заперечують наявність установки "Бук".

Прокурори підкреслили, що були оброблені всі можливі версії знищення літака рейсу МН17, проведена робота зі свідками. Зокрема, вони згадали Карлоса, який нібито був авіадиспетчером в Україні і нібито бачив українські винищувачі поруч зі збитим "Боїнгом".

“Цей чоловік виявився шахраєм, і, за повідомленнями ЗМІ, йому платила Росія”, - сказав прокурор.

8 червня в Нідерландах розпочалася чергова сесія судового процеceс у справі щодо збитого над Донбасом літака рейсу МН17, яка триватиме до 3 липня.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

Все по темі

новини партнерів

6 березня, 2021 субота

5 березня, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати