Угорщина блокуватиме засідання комісії Україна-НАТО до вирішення мовного питання, - Сійярто


фото: reuters
Угорщина буде блокувати засідання комісії Україна- НАТО до вирішення питання про мову освіти своєї нацменшини на Закарпатті

Про це голова МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив на брифінгу у Києві, передає "Укрінформ".

"Ми зараз блокуємо засідання комісії Україна-НАТО, але ми відверто сказали, що як тільки будуть вирішені питання, пов'язані з освітніми правами угорської меншини, ми це вето знімемо", - зазначив Сійярто.

Угорський міністр зауважив, що питання мови освіти угорської меншини Закарпаття ще чинні.

"Але дуже важливо, щоб ми цивілізовано обговорювали ці питання. Ми повинні гарантувати, щоб ці дискусійні питання не унеможливлювали розвиток співробітництва в інших галузях ", - наголосив Сійярто.

Також голова угорського МЗС висловив сподівання, що під час запланованих на найближчі тижні засідань спільних комісій з питань освіти і нацменшин вдасться наблизитися до вирішення питань, які наразі викликають дискусії.

  • Нагадаємо, 25 червня відбулось четверте засідання міжурядової українсько-угорської комісії за співголовування міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби та міністра зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петера Сійярто. Це було перше за 7 років засідання між країнами з питань транспортну, аграрної та енергетичної галузях

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

17 січня, 2021 неділя

16 січня, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати