live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Економісти закликали владу не перетинати "червоні лінії"


фото: intvua
Представники центрів економічної думки закликали владу не порушувати "червоні лінії" в економіці. У Центрі економічної стратегії, який є одним з підписантів петиції, пояснили вимоги економістів

Суть заяви розкрила Марія Репко, заступниця директора Центру економічної стратегії в ефірі програми "Про гроші" з Олександром Морщавкою на телеканалі "Еспресо". Вона уточнила, що заява містить застереження щодо кроків, які можуть зашкодити економіці. 

Ось суть основних пунктів заяви економістів:

  • "Не чіпай" - Якщо є працююча інституція, то не треба туди втручатися, бо можна зробити гірше.
  • "Не роби дефолту" - Не втрачай конкурентоспроможності. І дуже важливо, щоб кредитний рейтинг України не знизився через якісь політичні рішення.
  • "Не накопичуй боргів" - Борги доведеться віддавати навіть не наступним поколінням, а нам самим через кілька років, тому дуже важливо державні кошти використовувати заощадливо. Навіть зважаючи на таку шалену кризу.
  • "Не допускай зростання податків" - Податкове навантаження на бізнес, особливо в період кризи, може негативно позначитися на його спроможності відновитися.
  • "Не збільшуй корупційні можливості" - Це також стосується спотворення ринків через регулювання, яке створює ринкові бар’єри на користь "особливих" компаній.
  • "Управляй державною власністю прозоро та ефективно" - Тобто не віддавай підприємства олігархам або зацікавленим у розкраданні державних коштів.
  • "Інтегруйся до європейських ринків" - В угоді про асоціацію міститься перелік більшості цих ринків. Особливу увагу, на наш погляд, варто приділити енергетиці та ринку землі.

Раніше Тарас Козак, президент інвестиційної групи "Універ" та один із авторів заяви, опублікував її на сторінці у Facebook. Заяву також підписали представники Українського інституту майбутнього, центру соціально-економічних досліджень CASE Україна, групи ICU, Dragon Capital, президент Київської школи економіки та інші економісти, науковці та аналітики.

новини партнерів

9 липня, 2020 четвер

8 липня, 2020 середа

9 липня, 2020 четвер

8 липня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати