live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Не час догматично чіплятися до існуючих домовленостей", - Резніков закликав Захід до перегляду Мінських угод для стримування Росії

Олексій Резніков заявив про необхідність перегляду Мінських угод та розміщення миротворців ОБСЄ на Донбасі

Про перегляд Мінських угод та необхідність для Заходу стримувати російський ревізіонізм віцепрем'єр-міністр України з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков написав у статті для Atlantic Council.

За словами Резнікова, Росія бачить у Мінському процесі спосіб обмеження суверенітету України, водночас Україна розглядає "Мінськ", як спосіб повернення суверенітету над всією територією. 

"Як виглядатиме альтернативний підхід? Існує ряд очевидних червоних ліній, які слід означити, щоб рухатися вперед. Наприклад, Київ дав зрозуміти, що немає сенсу обговорювати "особливий статус" для окупованої Росією східної України, і вважає це питання введеним у мирний процес під примусом. На відміну від російських тверджень, відмова України від реалізації цього статусу відбувається не через побоювання радикального зворотного зв'язку, а в повагу до волі українського народу", - пояснив віцепрем'єр.

За його словами, якщо не змінити Мінський процес, це призведе до можливої ​​ескалації конфлікту.

"За такого сценарію проблеми, які наразі стоїть в Україні на східному кордоні Європи, зростуть на порядок і швидко перемістяться приблизно на 1300 кілометрів на захід, досягаючи кордонів Польщі, Словаччини, Угорщини та Румунії", - написав Резніков.

На думку Резнікова, доктрина Путна полягає у поширенні нестабільності та подальшій експансії.

"Є всі підстави вважати, що це включає створення більшої смути в Європі. Нещодавно російський президент поставив під сумнів кордони всіх колишніх республік Радянського Союзу, стверджуючи, що численні не визначені республіки покинули СРСР, перебуваючи у володінні "історично російських земель". Ця тонко завуальована загроза не обмежується Україною, Білорусією чи Казахстаном. Це стосується також трьох країн Балтії, які є країнами-членами ЄС та НАТО", - зазначив він.

З ряду причин умови мінських угод більше не відображають реалій на сході України. Це найбільш очевидно в зв'язку з лінією зіткнення, яка була ретельно зафіксована в офіційних Мінських угодах. Лінія фронту, визначена на початку 2015 року, з тих пір застаріла у результаті подальшої російської окупації ще 1800 квадратних миль української землі", - прокоментував політик.

Також, за словами віце-прем'єра, західним лідерам необхідно переглянути роль та функції міжнародних інститутів, що беруть участь у мирних переговорах з Донбасу.

"Наприклад, ОБСЄ ніколи не розміщувала миротворців у великих масштабах для нейтралізації конфлікту. Тепер, можливо, прийшов час для такого кроку. Ми повністю усвідомлюємо серйозність проблеми, але успішний результат був би важливим для всього континенту. Це вимагало б реального керівництва і може стати особливим завданням для Швеції, яка буде головувати в ОБСЄ в 2021 році.", - зазначив віцепрем'єр-міністр України Олексій Резніков.

Крім цього він заявив, що в разі, якщо звичайні коаліції не працюють, Україні варто подумати про створення та залучення нових союзників.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

20 вересня, 2020 неділя

20 вересня, 2020 неділя

19 вересня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати