На лінії зіткнення кількість військової техніки збільшилась вп'ятеро, - ОБСЄ


фото: osce.org
Голова місії СММ ОБСЄ Яшар Халіт Чевік відзначив п'ятикратне збільшення військової техніки на лінії зіткнення, зазначивши про її дислокування в житлових районах

Про це заявив очільник СММ ОБСЄ Яшар Халіт Чевік на засіданні Постійної ради ОБСЄ, передає прес-служба місії.

"Місія констатувала п’ятикратне збільшення кількості військової техніки, розміщеної біля лінії зіткнення, зокрема у житлових районах і поблизу них. Періоди високої напруженості супроводжувалися спалахами насильства, що призводило до збільшення кількості жертв серед цивільного населення. Протягом звітного періоду СММ підтвердила інформацію про 26 жертв серед цивільного населення, з-поміж яких 21 — унаслідок обстрілів", - заявив Чевік.

Місія також зафіксувала понад 1 300 порушень режиму припинення вогню із застосуванням озброєння, що мало бути відведене згідно з Мінськими угодами, в період із 4 квітня до 20 червня.

Читайте також: Україна розглядає питання введення миротворців ОБСЄ на Донбас, - Резніков

Голова місії зазначив, що за той самий період підтверджено пошкодження внаслідок бойових дій 40 громадських і приватних об’єктів, як-от життєво важливих об’єктів цивільної інфраструктури, шкіл, церков, будинків. Він закликав сторони відвести озброєння та ліквідувати позиції, розміщені в житлових районах та поблизу них з обох боків лінії зіткнення.

"Становище цивільного населення додатково ускладнюється тим, що контрольні пункти в’їзду-виїзду закриті через заходи, що їх вживають у зв’язку з пандемією Covid-19. Як наслідок, люди не мають змоги забрати власні пенсії або позбавлені медичного лікування", - констатував Чевік.

Голова місії також зауважив, що свободу пересування моніторингової місії ОБСЄ в ОРДЛО за останні кілька місяців обмежували все більше, у результаті чого спостерігачі не мали змоги потрапити до цих районів.

"Я засуджую серйозні інциденти, які й далі трапляються зі співробітниками та технічними засобами Місії", - наголосив очільник СММ ОБСЄ в Україні.

Чевік також повідомив, що в червні було знищено три комплекси камер спостереження СММ, а безпілотні літальні апарати місії "щодня потрапляють під обстріли зі стрілецької зброї та зазнають впливу радіоперешкод".

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

24 січня, 2021 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати