У Запоріжжі під облрадою відбувся мітинг на підтримку української мови


фото: Радіо Свобода
16 липня під стінами Запорізької обласної ради відбулася акція на підтримку державної мови

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Учасники акції вимагали відкликання законопроєкту народного депутата Бужанського.

Активісти принесли національні прапори та плакати з гаслами "Заважає мова? Геть до Ростова!", "Кожне слово українською – це цеглинка у фундамент держави", "Захистимо мову" та інші.

null

"Мова – це саме те, що зберігає українську націю. Мова – це той цементний розчин, що скріпляє по цеглині всю українську націю як стіну міцну, кріпку. Без мови – не буде нації. Тому вважаю, щоб ми не обговорювали, мова є, мова буде", – сказав під час мітингу ветеран війни на Донбасі Михайло Пирог.

Під час акції організатори також збирали підписи під зверненням до обласної ради з вимогою негайно скликати позачергове засідання та прийняти відповідне звернення до Верховної Ради.

"Жоден закон в Україні не забороняє людині обирати мову побутового спілкування. Галузь освіти є первинною у впливі на формування молодого покоління як свідомого громадянина та активного члена громадського суспільства, тому так важливо, аби викладання в школах було виключно українською мовою. Враховуючи вище сказане, вимагаємо від депутатів і голови Верховної Ради Дмитра Разумкова зняти з розгляду Верховної Ради України законопроєкт 3262 та більше не повертатися до його розгляду", – мовиться у звернені, яке учасники акції просять ухвалити Запорізьку обласну раду.

  • Нагадаємо, 17 червня Гуманітарний комітет не підтримав законопроєкт №2362 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, щодо навчання державною мовою в закладах освіти” авторства “Слуги народу” Максима Бужанського, що дозволяє навчання в школах не державною мовою.
  • 13 липня, голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підтримав розгляд законопроєкту 16 липня в тридцяту річницю Декларації про Суверенітет України.
  • Фракції "Голос" та "Європейська Солідарність" заявили про неприпустимість ухвалення цієї законодавчої ініціативи.
  • Група народних депутатів фракції "Слуга народу" виступила з однаковими заявами за геш-тегом #єдинаДержавна проти освітнього законопроєкту однопартійця Максима Бужанського у Facebook
  • Мовний омбудсмен Тарас Кремінь закликав народних депутатів не підтримувати і зняти з розгляду проєкт закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо навчання державною мовою в закладах освіти" (№2362).
  • Депутати Львівської обласної ради заявили, що протестуватимуть 17 липня біля Верховної Ради проти скандального законопроєкту Бужанського.
  • Нардепа Бужанського внесли до бази "Миротворця" як "українофоба".
  • Нардеп від "Європейської Солідарності" Володимир В'ятрович закликав українців 17 липня продовжити протест проти законопроєкту Бужанського.
  • Рух опору капітуляції анонсував продовження акції "Руки геть від мови!" під Радою 17 липня.
  • Законопроєкт з'явився у порядку денному Верховної Ради на 17 липня.

новини партнерів

24 лютого, 2021 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати