"Рівновага", "Споглядання": у Луцьку створили другий мурал з доповненою реальністю

Цілі сталого розвитку ООН, стрітарт і філософія – теми настінного живопису в обласному центрі Волині

На стіні одного з корпусів Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки в Луцьку з’явився мурал "Споглядання". Це другий із чотирьох задуманих у рамках Стрітарт фестивалю Lutsk Wallking. Після завершення всіх творів для муралів створять доповнену реальність. Про це повідомляють на Fаcebook фестивалю.

Мурал "Споглядання" на стіні корпусу Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки на вулиці на Винниченка, 30 створив львівський художник Тарас Довгалюк (Arm) – учасник хіп-хоп комюніті KICKIT, відомий співорганізацією фестивалю графіті Алярм, вуличної галереї на Замарстинівській, виставки Вулична Абетка, а також муралом "Лебеді", який він створив 2015 року на стіні будинку за адресою Георгіївський провулок, 9 у Києві.

null

Джерело фото: facebook.com/Lutsk.Wallking

"Споглядання – це процес, коли певна дія перебуває під увагою та спонукає до осмислення. Тут відбуваються роздуми та перегляд цінностей", – так пояснюють значення цього твору на сторінці фестивалю. 
"Споглядання" став другим із чотирьох муралів, які мають з’явитися в місті в рамках Стрітарт фестивалю Lutsk Wallking. Першим був твір "Рівновага" місцевого митця Сергія Радкевича на вулиці Шопена, 16. 

null

Джерело фото: facebook.com/Lutsk.Wallking

"Домінують у муралі кола, що повторюють колишній мурований дах над первинним входом у будівлю (на сьогодні цей елемент вже зруйнований). Іконописна РУКА – знак людини творця. Особа, яка будує простір для інших, захищає та зберігає природу. Символом природи є квітка, яка немов проростає з людської долоні, натяк на взаємозв’язок людини та природи. Локальним наративом обрано візерунок з військової уніформи, адже навпроти знаходиться музей військової техніки. Цей орнамент у роботі перевтілюється у хвилі – як апеляція до реальної річки, що знаходиться позаду будівлі. Цей символ – знак миру. Прагнення до спокою і рівноваги. У муралі є текст, що закодований шрифтом Брайля. Сюрреалістичний елемент, в якому є слова і зміст, але неможливо прочитати. ("0 м над рівнем моря" – це власна цитата яку я часто використовую. У ній йдеться про те, що лінія горизонту згладжує і вирівнює всі нерівності. Це спокій, до якого потрібно прагнути. Якого ми потребуємо саме зараз…)" – відкриває символи муралу його автор.

У рамках Lutsk Wallking стіни житлових, офісних і комунальних будівель у Луцьку розмалюють роботами, що мають соціальний зміст. Проведення фестивалю в онлайні також має ще один задум – вивести вуличних художників "з тіні" й показати їм, що можна діяти у правовому полі, співпрацюючи з органами місцевого самоврядування та мешканцями міста. А мешканцям – показати, що мурали та графіті можуть нести глибокий зміст і виховний елемент.

Процес створення малюнків розпочався за місяць до фестивалю й закінчиться за кілька днів до його проведення. Роботу художників фільмують, відтак змонтують відео, пришвидшать його та покажуть під час онлайн-трансляції фестивалю, а також опублікують окремими відео на сторінках у соціальних мережах. Тематика муралів – "Міські джунглі", вони мають розкривати тему сталого розвитку міст згідно з Цілями сталого розвитку ООН, тобто відображатимуть суть і проблеми відкритості, безпеки, життєстійкості й екологічної стійкості міст і населених пунктів, ролі та місця людини як індивіда та частини соціуму у цьому процесі. 

Сам фестиваль триватиме два дні у різних частинах Луцька, матиме насичену мистецьку програму. А після його закінчення для всіх 4 муралів створять доповнену реальність та завантажать їх у додаток "AR Murals", створений за сприяння Українського культурного фонду.

новини партнерів

27 січня, 2021 середа

26 січня, 2021 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати