З вересня запрацюють нові вимоги до реклами банківських послуг
НБУ затвердив нові правила розкриття інформації у рекламі банківських послуг
Про це повідомила пресслужба НБУ.
Згідно з повідомленням, вимоги до розкриття банками інформації про послуги в рекламі та на вебсайтах запрацюють з 1 вересня 2020 року.
"Головна зміна, яка має відбутися на вебсайтах та в рекламі банків, – повинна з’явитись достовірна, правдива, актуальна та достатня за обсягом інформація про депозити та кредити, їх вартість, умови та ризики, яка не вводитиме клієнтів в оману. Це дасть змогу споживачам розуміти умови отримання послуг, порівнювати послуги декількох банків та приймати справді зважені фінансові рішення", - йдеться у повідомленні.
Відтепер усі банки мають надавати повну інформацію про кредити та депозити для громадян на сайтах в уніфікованому форматі. Насамперед, - вказуввати реальну річну ставку за кредитом, наявність додаткових послуг та їх вартість для клієнта, строк послуги, орієнтовну загальну вартість кредиту, періодичність його погашення, попередження про можливі наслідки у випадку прострочення виплат за кредитом, умови дострокового зняття грошей із депозиту, тощо.
"Клієнт, зайшовши на вебсайт будь-якого банку, повинен мати змогу завантажити файл з вичерпною інформацією про повну вартість, умови отримання послуги, ризики для себе тощо", - підкреслили у пресслужбі.
Крім того, на сайтах банків мають працювати калькулятори для розрахунку витрат за користування споживчим кредитом чи доходів від розміщення коштів на депозит.
У пресслужбі підкреслили, що у рекламі банки обов'язково повинні вказувати основні характеристики послуги: для кредиту - реальну річну процентну ставку, максимальну суму кредиту та його строк, а для депозиту - річну процентну ставку, строк вкладу та мінімальну суму.
Зазначається, що ці вимоги стосуються телевізійної реклами, радіореклами, реклами на білбордах та на інтернет-банерах.
У пресслужбі також попередили, що за неналежне розкриття інформації передбачені штрафні санкції від 50 до 800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне порушення.
- Раніше НБУ застеріг українців від кредитів під 0%, оскільки така ставка може діяти лише тиждень, після чого вмикаються штрафи, пеня, комісії та додаткові відсотки.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе