live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

1700% річних: НБУ попередив українців про небезпеку "швидких" мікрокредитів

Кредити, оформлені в небанківських фінансових установах з мінімальним пакетом документів або взагалі без паспорта, а також з нібито нульовою процентною ставкою, можуть стати справжньою проблемою для позичальників.

Про це повідомила пресслужба НБУ.

"Яким чином кредит "під 0%" перетворюється в кредит "під 1700% річних"? Відповідь на це питання можна знайти в договорі, який споживач підписує з небанківською фінансовою компанією", - йдеться в повідомленні НБУ.

У Нацбанку навели три важливих пункти, на які обов'язково потрібно звертати увагу. Перший - ставка 0% може діяти протягом пільгового періоду.

"Особливість мікрокредитів в тому, що ставка 0% або 0,01% може діяти протягом пільгового періоду. Наприклад, 5 днів. Після цього вступають в дію звичайні тарифи. А тут можуть ховатися 100%, 700% і навіть 1700% річних", - зазначають в Нацбанку.

Другий пункт - небанківські фінустанови вказують ставку по кредиту  - 2%. Але це ставка за один день.

"Рекламуючи кредити, мікрофінансові компанії зазвичай вказують відсотки за один день користування кредитом. Умовні 1 - 2% дійсно виглядають привабливо. Незважаючи на невеликий платіж, умовно 10 - 20 грн на день, клієнт може не турбуватися через прострочення і несвоєчасне виконання своїх зобов'язань. Однак після цього спрацьовують штрафи, комісії і нараховується пеня", - інформують в пресслужбі регулятора.

Третій пункт - варто відразу чітко розібратися з графіком погашення кредиту та штрафами в разі прострочення платежу.

"Саме штрафи за прострочення можуть збільшити борг клієнта в рази. Деякі мікрофінансові компанії в разі прострочення автоматично збільшують ставку за кредитом. До того ж, додається ще й штраф (наприклад, 2% від простроченого платежу в перший день прострочення і ще плюс 2% кожного наступного дня) і пеня (наприклад, 1,5% від суми кредиту за кожен день прострочення)", - повідомили в НБУ.

У Нацбанку підкреслили, що НБУ підтримує зміни в законодавство, які поширюють вимоги до розкриття повної процентної ставки за кредитом на суму менше однієї мінімальної зарплати і на термін менше одного місяця.

Йдеться про законопроєкт №1109, який наразі готується до другого читання в парламенті. Документ також пропонує встановити максимальну планку штрафів, яку фінансова компанія має право нарахувати клієнту.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

 

новини партнерів

21 вересня, 2020 понеділок

21 вересня, 2020 понеділок

20 вересня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати