У Львові відбулася прем’єра документального фільму про військових
Місто стало одним із перших, де бійці бригади №93 розповіли свої історії
Журналістка "Еспресо. Захід"побувала на показі.
У Горіховому кінопалаці 14 серпня для львів’ян презентували другий із серії "93: Бій за Україну"документальний фільм про звитяжний шлях окремої механізованої бригади № 93. У стрічці зафіксували історію боїв 2014-2016 років 1-го і 2-го бойових батальйонів. Акцент – на одній з найзапекліших ділянок фронту – Донецькому летовищі.
Творці фільму Вадим Вейді та Лідія Гужва розповідають, що фільм – це історії героїв.
"2015 року я потрапив до пресслужби бригади і почав вивчати її бойовий шлях. Зрозумів, що бригада відіграла велику роль у боротьбі за Україну. Вона була на багатьох напрямках оборони. Виникла ідея створити фільм. Поговорив з командиром бригади і запропонував йому. Він погодився. Згодом сказав про це Ліді. Так ми зробили першу серію, яку показували у 2018 році", – говорить Вадим Вейді.
"Ми робили цей фільм, щоб зберегти пам'ять про події війни. Тому що вони дуже швидко стираються з пам’яті. На жаль, багатьох людей, які є на екрані, уже немає серед живих. Вважаю, що зберігати пам’ять про їхній подвиг – це не високі слова. Це реалії життя. Наші нащадки дізнаються про те, чому Україна вистояла, від нас", – додає Лідія Гужва.
Подивитися фільм прийшли і ветерани. Кажуть, що побачили там багато знайомих місць.
Після перегляду "93: Бій за Україну"автори розповіли, що спочатку планували єдиний фільм про всю бригаду, але зрозуміли, що не можуть показати все в одній серії. А відтак анонсували третю частину стрічки й показали трейлер. Проте для того, щоб завершити фільм, їм потрібне фінансування. Тому на заході була скринька, в яку збирали кошти.
"На третю серію ми зараз каталогізуємо матеріали, які в нас є. Проводимо інтерв’ю і шукаємо фінансування. Пам’ятати і не забувати – важливо, оскільки саме історія розказує, як ми опинилися там, де ми є. І без розуміння, як ми сюди прийшли, вийти не зможемо. Наші покази вже були у Кривому Розі, Запоріжжі, Києві та Вільнянську. Найбільше глядачів було у Кривому Розі. Там відбулися три сеанси, адже через карантинні обмеження зали не могли вмістити всіх, хто хотів переглянути фільм", – розповіла Лідія Гужва.
Додамо, 29 серпня, до Дня скорботи, дві частини "93: Бій за Україну" покажуть на Суспільному.
- Актуальне
- Важливе