У Нацбанку заявили, що вимагатимуть від колекторів представлятися і припинити дзвінки непричетним до боргу


фото: delo.ua
Національний банк готує певні вимоги до колекторів. Зокрема, представлятися і не дзвонити особам, непричетним до боргу

Про це розповіла Ольга Гурбич, директор департаменту методології регулювання діяльності небанківських фінансових установ НБУ, в ефірі програми "Еспресо Гаманець" з Олександром Морщавкою на телеканалі "Еспресо".

"Накладатимуться певні вимоги недопущення грубого спілкування. А також — дзвінки особам, які до боргу жодного відношення не мають, вони вперше чують від колектора, що особа має якусь заборгованість — і ці особи можуть бути навіть не в родинних зв’язках з самим боржником", — сказала Гурбич.

За її словами, колекторів зобов’яжуть спілкуватися коректно.

"Починаючи з того, що просто представитись — це не тільки елемент ввічливості, а й також прозорість діяльності самого колектора", — зазначила директор департаменту НБУ.

  • Національний банк отримав 535 скарг громадян на дії колекторів в липні.  Дві головні проблеми, з якими стикаються клієнти: колектори дзвонять боржнику з погрозами. Також колектори контактують з родичами чи сусідами боржника, які не мають ніякого відношення до кредиту.
  • В Україні запрацювала національна платформа медіації скарг споживачів "ФінСкарга". Будь-яка скарга, яка буде зареєстрована на платформі, обов’язково потрапить до фінансової установи, яка взаємодіяла зі споживачем.

новини партнерів

9 березня, 2021 вівторок

8 березня, 2021 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати