В Україні запрацювала національна платформа медіації скарг споживачів “ФінСкарга”
Національна платформа медіації скарг споживачів “ФінСкарга” почала працювати 8 вересня
Про це повідомив Ростислав Дюк, голова правління Української асоціації Фінтех і інноваційних компаній (UAFIC), в ефірі програми Про гроші з Олександром Морщавкою на телеканалі “Еспресо”.
“Вчора запустилася національна платформа медіації скарг споживачів на фінансовий сектор “ФінСкарга”. Це ініціатива асоціації Фінтех та інноваційних компаній, яку підтримало USAID (Агентство США з міжнародного розвитку)”, — сказав Дюк.
За його словами, платформа покликана вирішити проблеми, які виникають, коли споживачі фінпослуг стають ошуканими, попадаються на якісь маркетингові трюки, страждають від некоректних дій колекторів тощо.
“Раніше споживачі не мали, куди пожалітися; не знали, як це зробити. Тепер будь-яка скарга, яка буде зареєстрована на платформі, обов’язково потрапить до фінансової установи, яка мала цю взаємодію зі споживачем. Ми забезпечимо належний юридичний супровід скарг, щоб вони не відкидалися по якійсь формі чи неправильному оформленню”, - пояснив голова правління UAFIC.
Якщо споживач навіть за допомогою посередництва не зможе досягнути згоди із надавачем фінпослуги - скаргу за допомогою юридичної підтримки платформи передадуть Нацбанку. Якщо і Нацбанк не відреагує належним чином, то у споживача залишиться можливість подати в суд на фінансову установу або бездіяльність НБУ, в цьому платформа теж надасть підтримку.
Дюк також назвав основні причини скарг споживачів.
“Проблеми є різні. Це некоректна реклама — людина не завжди розуміє, яка реальна вартість кредиту і що вона повинна виплатити. Друга проблема — і вона зараз стає найнагальнішою — це дії колекторських компаній, які виходять за рамки не те, що за рамки законодавства; вони виходять за рамки банального людського відношення і етики”, — зауважив представник платформи.
-
З 8 вересня 2020 р. національна платформа медіації скарг споживачів фінансових послуг "ФінСкарга" приймає звернення громадян щодо проблемних питань з банками та фінансовими компаніями.
-
Українцям у разі порушення їхніх прав небанківськими фінустановами варто спочатку офіційно звернутися до фінкомпанії, а якщо це не дало результатів - до Нацбанку. Так радить чинити начальниця Управління захисту прав споживачів НБУ Ольга Лобайчук.
- Актуальне
- Важливе