Духовний лідер сепаратистів Закарпаття роздає агітацію за ОПЗЖ в храмі Московського патріархату

В Ужгороді прямо на території храму Христа Спасителя УПЦ МП роздаються передвиборчі агітки за політичну партію "Опозиційна платформа - За життя"

Громадські активісти помітили, як священик в партійному наметі роздає агітки за кандидатів цієї політичної сили, та викликали поліцію, розповідає Еспресо.TV з посиланням на Релігійно-інформаційну службу.

З'ясувалося, у цьому храмі служить скандальновідомий священик-сепаратист Димитрій Сидор.

"Отець Сидор раніше вже отримав три роки умовно за посягання на територіальну цілісність України. Зараз батюшка балотується в Закарпатську обласну раду від політсили Бойка - Рабиновича - Медведчука", - йдеться у матеріалі за 11 жовтня 2020 року.

Димитрій Сидор мав балотуватися у першій п'ятірці списку ОПЗЖ в Закарпатську облраду. Однак на заваді політичній кар'єрі священнослужителя стали внутрішні церковні правила - його політичну діяльність не благословило церковне керівництво і тому він був "понижений" до непрохідної частини партійного списку ОПЗЖ.

Довідка

Димитрій Сидор вважається духовним лідером політичної течії закарпатського русинства, націленої на відокремлення Закарпатської області від України.

2012 року Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ залишив без змін вирок, винесений протоєрею Димитрію Сидору Апеляційним судом Закарпатської області - три роки позбавлення волі з випробувальним терміном на два роки. Главу "Cойму підкарпатських русинів" притягнули до кримінальної відповідальності за "меморандум", прийнятий на "конгресі русинів" 25 жовтня 2008 в Мукачеві.

Текст "меморандуму" містив "Акт проголошення відновлення русинської державності".

У 2011 році священик Димитрій Сидор заявляв про право русинів "зі зброєю в руках захищати свою свободу" від України.

Заяви та діяльність Сидора широко підтримувала російська пропаганда.

  • Нагадаємо, у вересні президент Володимир Зеленський побував у Свято-Миколаївській церкві в Ужгороді, де вручив орден "За заслуги" ІІ ступеня митрополиту Мукачівському і Ужгородському Української православної церкви Московського патріархату Феодору.

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо

новини партнерів

20 січня, 2021 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати