Нафтогаз запустив другу сонячну електростанцію в Житомирській області
НАК "Нафтогаз України" запустив другу сонячну електростанцію у м. Чуднів Житомирської області потужністю 33 МВт
Про це повідомила пресслужба НАК "Нафтогаз України".
"Груп Нафтогаз отримала "зелений" тариф та ліцензію на продаж електроенергії для новозбудованої електростанцію у м. Чуднів (Житомирська обл.)", - йдеться у повідомленні.
За інформацією компанії, станція збудована у вересні 2020 року із застосуванням найсучасніших технологічних рішень і високоефективного обладнання від провідних світових виробників. Зокрема, на станці застосовуються монокристалічні фотоелектричні модулі з графеновим покриттям з однією з найвищих у своєму класі потужностей — 430 Вт від ZNSHINE PV-Tech Co., а також стрінгові інвертори SUN2000-185KTL від Huawei. Усі допоміжні елементи обладнання і матеріали українського виробництва.
Зазначається, що пікова потужність фотоелектричних модулів складає 33,313 МВт. Потужність в точці приєднання — 25 МВт. Плановий обсяг корисного відпуску (продажу) електроенергії за перший рік роботи сонячної станції становитиме не менше 36,5 тис. МВт∙год з очікуваним доходом понад 153 млн грн.
Замовником проєкту є дочірнє підприємство Нафтогазу підприємство "Нафтогаз-Енергосервіс".
За словами першого заступника голови правління НАК "Нафтогаз України" Сергія Переломи, реалізація цього проєкту спрямована також на досягнення цілей сталого розвитку Групи Нафтогаз.
"За прогнозами компанії, скорочення викидів парникових газів, зокрема, вуглекислого газу складе щонайменше 880 тис. тонн. Крім того, проект стимулює економічний розвиток місцевої громади, адже при будівництві сонячної електростанції були задіяні виключно українські фахівці, включаючи місцевих мешканців. Окремо хотів би відзначити працевлаштованих людей з інвалідністю, які надзвичайно ефективно виконували свою роботу, зокрема комплектуючи сонячні панелі перед розміщенням на ділянці", - цитує пресслужба слова Переломи.
У пресслужбі додали, що плани Групи у сфері відновлюваної енергетики передбачають подальше нарощування потужностей сонячної електроенергетики впродовж наступного року. Також Нафтогаз оцінює перспективи реалізації проєктів видобутку та транспортування водню.
- Нагадаємо, на початку липня Нафтогаз запустив першу сонячну електростанцію потужністю 0,999 МВт. у Балакійському районі Харківської області.
- Актуальне
- Важливе