.

Мін'юст не зможе викреслити інформацію про Ситника як керівника НАБУ з Єдиного реєстру, - Малюська


фото: 24tv
За словами міністра юстиції Дениса Малюськи, Мін'юст не має правової підстави чи повноважень виключати інформацію про Ситника як директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) з Єдиного державного реєстру (ЄДР)

Про це Малюська написав у Facebook.

"Вчора у медіа розійшлась інформація про окрему ухвалу, винесену Окружним адміністративним судом міста Києва щодо ситуації навколо функціонування НАБУ. У ній ОАСК вимагає органи державної влади відреагувати на рішення Конституційного Суду України від 28/08/2020, яким визнано неконституційним указ президента України про призначення директора НАБУ", - написав Малюська.

При цьому, за його словами, Мін'юст не може вносити зміни до Єдиного державного реєстру, щоб виконати будь-яке рішення Конституційного суду України або ж окремої ухвали. Так, зміни до інформації, що містяться у реєстрах, вносяться державними реєстраторами, а Мін'юст лише розглядає скарги на дії реєстраторів та вносить дані у ЄДР виключно за результатами розгляду таких скарг.

"Часи, коли у Мін'юсті була Реєстраційна служба та реєстратори давно минули. Тобто ані правової підстави, ані повноважень виключати інформацію про Ситника як директора НАБУ з ЄДР немає і він там залишиться", - підкреслив Малюська.

Міністр додав, що питання про те, чи є НАБУ органом виконавчої влади, чи ні однозначно та до кінця не вирішене. Так, КСУ у своєму рішенні вказав, що НАБУ має ознаки центрального органу виконавчої влади, однак чіткої тези про те, що він є органом виконавчої влади - немає.

Крім того, положення закону про НАБУ у частині процедури призначення директора відомства все ще чинні та залишаються такими до 17 грудня 2020 року.

"Ну і якщо робити підсумок, то статус-кво щодо НАБУ і його керівника не змінився. НАБУ як був, так і залишається повноцінно функціонуючим правоохоронним органом", - додав Малюська.

Він також зауважив, що прогалини у регулюванні після рішень КСУ виникають і Мін'юст буде їх вирішувати.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

4 грудня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати