live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Уруський назвав причини катастрофи літака Ан-26

Віцепрем’єр-міністр України-міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський назвав шість головних причин катастрофи Ан-26 під Чугуєвим 25 вересня

Про це віцепрем’єр-міністр України-міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський сказав під час засідання Кабінету міністрів, передає Еспресо.TV.

"Катастрофа літака Ан-26, бортовий номер 76, сталася унаслідок дій групи небезпечних факторів. Першим небезпечним фактором, який призвів у подальшому до катастрофи літака, стала відмова системи ПРТ-24 з системи управління лівого двигуна, що спричинило виникнення особливої ситуації", - сказав Уруський.

За його словами, після встановлення горизонтального польоту екіпажем було вирівняно тягу лівого та правого двигунів, що стало другим небезпечним фактором, який спричинив катастрофу. Випуск екіпажем закрилків на етапі заходу на посадку і положення 38 градусів було третім небезпечним фактором. 

"Несвоєчасне переведення літака на зниження та помилкова побудова траєкторії зниження, намагання якнайшвидше вийти на глісаду замість зниження з початком виходу на початок злітно-посадової смуги стало четвертим небезпечним фактором. Враховуючи додаткову тягу третього двигуна, направлену на півкрилі та випущені на 38 градусів закрилки, несиметричне збільшення тяги правого двигуна призвело до надзвичайно складної польотної ситуації. Штучне створення несиметричності тяги було п'ятим фактором, що суттєво погіршило умови польоту", - зауважив Уруський.

За його словами, з 20:44:05 на борту виникла аварійна ситуація.

"Неусунення ковзання є шостим небезпечним фактором, який обумовив перехід о 20 годині 44 хвилини 42 секунди до аварійної ситуації. О 20 годині 44 хвилини 49 секунд на швидкості сто кілометрів на годину з кутом крену 75 градусів та кутом тангажу 26 градусів, літак зіткнувся з землею", - сказав віцепрем'єр.

Уруський додав, що причинами катастрофи, що сприяли її виникненню, стали загальноприйнята в університеті практика виконання на літаку Ан-26 взльотів конвеєром, на одному з яких через швидкоплинність процесу екіпаж не зміг ідентифікувати відмову техніки та своєчасно припинити зліт; відмова системи лівого двигуна в умовах не передбачуваного плановою таблицею польотів виконання зльоту конвеєром; загальна прийнята у військовій частині практика постійного перебільшення встановленої одночасної кількості та змішування екіпажів на борту літака; порушення планової таблиці польотів, перебування у шостому польоті осіб, які не були передбачені плановою таблицею польотів та неприпинення порушень керівництвом польотів.

Серед головних причин катастрофи Уруський також назвав відсутність дієвого контролю за організацією та виконанням польотів з боку посадових осіб у Харківському національному університеті ім. Кожедуба; системні порушення правил виконання польотів в університеті; недостатньо професійна підготовка екіпажу до дій у особливих ситуаціях, здійснення всебічного аналізу характеру локальної відмови техніки з моделювання правильних та злагоджених дій.

  • Нагадаємо, у п'ятницю, 25 вересня 2020 року, близько 20:50 на автошляху Київ-Харків-Довжанський, поблизу військового аеропорту Чугуєва Харківської області, впав та загорівся військовий літак марки АН-26 однієї з військових частин. На його борту попередньо перебували 27 людей - курсанти Харківського університету повітряних сил ім. Івана Кожедуба та екіпаж з військовослужбовців 
  • Вдень 26 вересня було офіційно заявлено, що на місці авіакатастрофи знайдено тіла 25 загиблих курсантів, ще один помер у лікарні, а один вижив, за його життя боряться медики. Тобто це усі 27 осіб, які були в літаку на момент падіння.
  • 30 вересня голова підкомітету з державної безпеки та оборони комітету ВР Ірина Верещук повідомила, що бортові самописці військового літака АН-26, який минулого тижня розбився в Чугуєві на Харківщині, розшифрували.
  • Міністерство оборони виплатило компенсації сім'ям усіх курсантів, загиблих у авіакатастрофі літака АН-26.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

27 листопада, 2020 п'ятниця

26 листопада, 2020 четвер

27 листопада, 2020 п'ятниця

26 листопада, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати