.

В Україну приїхала оціночна місія ЄС щодо "промислового безвізу"

В Україні розпочала роботу місія ЄС щодо укладання угоди АСАА ("Промисловий безвіз")

Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.

Досягнуто домовленостей про початок роботи попередньої оціночної місії ЄС стосовно готовності інфраструктури України до укладення угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів ("Промисловий безвіз").

"Укладання угоди відкриває нові можливості для українського бізнесу та залучення нових інвестицій в розвиток економіки України", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Віцепрем'єр Стефанішина назвала пріоритетами запровадження промислового, продовольчого і авіаційного "безвізів" із ЄС

Сторони домовилися активізувати роботу під час проведення місії та підтвердили прагнення до прискорення процесу щодо укладання угоди.

Довідка. Угода про асоціацію України та ЄС передбачає перспективу укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятності промислової продукції (ACAA, або так званий "промисловий безвіз"). Спочатку АСАА може охоплювати один або кілька секторів, з поступовим розширенням на всі передбачені в Угоді 27 секторів. Потенційно ACAA може охопити до п’ятої частини українського експорту до ЄС, передусім продукцію машинобудування, полегшивши торгівлю і піднявши імідж української продукції на глобальних ринках. Наразі виконана Україною підготовча робота (гармонізація законодавства, інфраструктури якості та ринкового нагляду з нормами ЄС) дозволяє укласти ACAA як мінімум у трьох секторах.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

 

новини партнерів

4 грудня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати