Підвищення мінімальної заробітної плати слід перенести на грудень 2021 року, – Гетманцев

Підвищення мінімальної заробітної плати в Україні потрібно відтермінувати на рік – перенести на 1 грудня 2021 року

Про це заявив голова комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в етері програми “Змістовно з Христиною Яцків” на телеканалі “Еспресо”.

“Не зараз, а ще 2 місяці тому я говорив і подавав відповідну поправку до проекту закону про державний бюджет про те, що підвищення мінімальної заробітної плати з 6 000 до 6 500 гривень слід перенести на 1 грудня наступного (2021-го) року”, – зазначив Гетманцев. 

Голова комітету ВР з питань фінансів, податкової і митної політики додав: “В чому взагалі проблема з мінімальною заробітною платою? Мінімальну заробітну плата безперечно треба підвищувати, бо, давайте згадаємо останні 5 років. Коли обсяг чи розмір мінімальної заробітної плати був меншим, ніж прожитковий мінімум для працездатних. Тобто ми свідомо декларували, що ми сплачуємо людям гроші, на які вони фізично не можуть прожити. Це абсолютний нонсенс для нормальної цивілізованої держави”.

Данило Гетманцев також зазначив, що чинна влада вже не мало зробила у питання покращення рівня життя українців, але навів також негативні наслідки, які потягне за собою підняття мінімальної зарплати: “Зарплату мінімальну треба підвищувати. Ми її підвищили до 5 тисяч гривень у цьому році – двічі підвищували. І в наступному році підвищуємо до 6 тисяч гривень  – до розміру, який є більш-менш прийнятним. Але підвищення до 6 500 грн тягне за собою вплив негативний на бізнес, бо це збільшення податків, збільшення податків, яке нараховується на Фонд оплати праці. І друге – це вплив на інфляційні процеси. Це розганяє інфляцію, оскільки стимулює споживання”.    

Нагадаємо:

  • Уряд відтермінував підвищення зарплат учителям до кінця 2021-го року.
  • Зменшення дефіциту, показника ВВП і відтермінування підвищення "мінімалки": Железняк назвав можливі зміни у фінальному тексті держбюджету-2021.

новини партнерів

21 січня, 2021 четвер

20 січня, 2021 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати