Гройсман проти накопичувальної пенсійної системи: вона може стати великою аферою
Запровадження накопичувальної пенсійної системи може стати великою аферою держави
Такі застереження висловив Володимир Гройсман, експрем'єрміністр України (2016-2019 рр.), в ефірі програми Великий ефір Василя Зими на телеканалі Еспресо.
“Вони хочуть провести накопичувальну систему. Я вважаю, що це величезний ризик для пенсіонерів. Про що мова йде? Про те, що кожен пенсіонер чи зараз працюючий має на спеціальні рахунки держави відраховувати якусь частинку своєї заробітної плати і її там накопичувати”, — сказав Гройсман.
Він висловив переконання, що якби у 2000 році пенсіонеру запропонували відкласти 1000 грн або $200 під відсотки на 20 років, то зараз людина б не отримала б ті ж $200 у гривні, тобто 5 700 грн.
Натомість колишній прем’єр-міністр впевнений, що покладені вдома у 2000 році $200 залишилися б тими ж $200.
“Тобто сьогодні це пропозиція проти пенсіонерів. Це для того, щоб зняти з плечей виплату пенсій і передати якимось фондам, які не зможуть забезпечити, щоб ці кошти почали працювати і накопичуватися. Тобто це може бути великою-великою аферою нашої держави”, — зазначив Гройсман.
Він виступив проти таких змін.
“Тому я категорично проти. Наші міжнародні партнери теж не підтримують це рішення, тому що вони розуміють, що тут є початок, але немає кінця. Тобто в кінці кінців всі будуть обманутими”, — додав він.
-
В Україні потрібно запровадити обов’язкову накопичувальну пенсійну систему задля забезпечення мінімальних соціальних стандартів пенсійного забезпечення, заявляли в Міністерстві соціальної політики у квітні.
-
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль, виступаючи у жовтні у Львівській політехніці, заявив про те, що Україна не зможе виплачувати пенсії через 15 років.
-
Накопичувальна пенсійна система — це один із шляхів покращення пенсійної системи в Україні, але це не панацея, розповіли економічні експерти у коментарях Еспресо.
- Актуальне
- Важливе