“Немає іншого шляху, крім запровадження обов’язкової накопичувальної пенсійної системи”, - Мінсоцполітики
В Україні потрібно запровадити обов’язкову накопичувальну пенсійну систему задля забезпечення мінімальних соціальних стандартів пенсійного забезпечення
Про це заявили в Міністерстві соціальної політики.
28 квітня міністерство представило своє бачення моделі роботи обов’язкової накопичувальної системи пенсійного забезпечення під час засідання робочої групи при комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Верховної Ради.
Заступник міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Тетяна Сальнікова підкреслила, що модель роботи системи має бути побудована на вже існуючих державних (Держфіскальна служба та Пенсійний фонд) та приватних інституціях (недержавні пенсійний фонди, компанії з управління активами, адміністратори, банки-зберігачі), без створення монополістичних структур за рахунок коштів державного бюджету, але з посиленням державного регулювання.
“Має бути забезпечено право людини вільно, без жодного тиску з боку роботодавців або інших суб'єктів, вибирати та в будь-який момент змінювати установу для своїх пенсійних накопичень. Безпека накопичень має гарантуватись законодавчо встановленими механізмами роботи системи”, - йдеться в повідомленні.
Читайте також: Накопич собі на пенсію. Як українців змусять дбати про старість
-
Нагадаємо, раніше ексміністерка соціальної політики України Юлія Соколовська зазначила, що для впровадження накопичувальної пенсійної системи в Україні ще зарано.
-
Пенсійний фонд України оприлюднив дані про пенсійні виплати станом на 1 січня 2020 року. Згідно з ними, пенсія 70% українських пенсіонерів не перевищує 3000 грн.
-
Основним джерелом пенсійного доходу для 11,3 млн пенсіонерів (з яких 63% складають жінки) є державна солідарна пенсійна система, адміністрування якої здійснює Пенсійний фонд України.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе