Зеленський призначив начальником департаменту СБУ офіцера, який проходить у "справі Майдану", - Адвокатська дорадча група


фото: reuters
Президент Володимир Зеленський 16 січня призначив начальником Департаменту захисту національної державності СБУ Олександра Куксу, він причетний до "справ Майдану"

Про це повідомила Адвокатська дорадча група у Facebook.

Зокрема, він є одним зі відповідальних за реалізацію в лютому 2014 року операції “Бумеранг”.

Правозахисники нагадали, що під час Майдану Кукса був заступником Олександра Щеголєва, якого наразі судять за силовий штурм активістів 19 лютого 2014-го року.

Щеголєв на одному із засідань зазначив, що він в ту ніч, коли пішов з СБУ до Київського МВС взяв з собою Олександра Куксу, який на той час був заступником начальника головного управління СБУ в Києві та Київській області по лінії Т (тероризм)”.

“Як встановлено слідством і ці докази вже досліджено в суді в кабінеті в.о. керівника міліції Києва Мазана тоді перебували всі представники СБУ, МВС, МНС, прокурор, які всі були необхідні, щоб ввести в дію план “Бумеранг”. З Куксою включно“, – наголосили правники.

  • Довідка. Операція “Бумеранг” - комплекс заходів у рамках антитерористичної операції, оголошеної 19 лютого 2014 року. Головна мета - повна зачистка Майдану від протестувальників. Керування операцією та її проведення здійснювала Служба безпеки України.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

 

 

новини партнерів

4 березня, 2021 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати