НКРЕКП дозволила штрафувати постачальників електроенергії за борги перед "Укренерго"

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) дозволила штрафувати постачальників електроенергії за борги перед "Укренерго"

Про це повідомила пресслужба "Укренерго".

Так, відповідно до постанови НКРЕКП №93 від 27 січня, скасовано заборону штрафувати постачальників (у тому числі постачальників універсальних послуг) за борги по оплаті послуг оператора системи передачі (ОСП).

"У зв'язку з цим з 1 лютого НЕК "Укренерго" відновлює застосування до постачальників (в тому числі постачальників універсальних послуг) штрафних санкцій (пені), що передбачені договорами про надання послуг з передачі електричної енергії та диспетчерського (оперативно-технологічного) управління", - зазначили у пресслужбі.

Зазначається, що у разі порушення строків оплати ОСП може нарахувати учаснику ринку пеню 0,1% від суми простроченого платежу за кожен день прострочення. У випадку з послугами передачі за прострочення понад 30 календарних днів додатково стягується штраф 7% від суми простроченого платежу.

У пресслужбі наголосили, що наразі сумарний борг учасників ринку за послуги з передачі електричної енергії перевищує 6 млрд грн (з ПДВ), значна частка цієї суми припадає на борги постачальників універсальних послуг. Водночас заборгованість по сплаті тарифу на диспетчеризацію складає 581,7 млн грн.

"Така ситуація вкрай негативно впливає на фінансовий стан Укренерго, яке на сьогодні не має достатніх обсягів для бездефіцитного фінансування всіх своїх зобов'язань, зокрема перед ДП "Гарантований покупець" в межах покладених на Компанію спеціальних обов'язків", - підкреслюють у компанії.

У зв'язку із цим "Укренерго" закликало всіх учасників ринку сумлінно ставитися до своїх зобов'язань з оплати наданих послуг з передачі електроенергії та диспетчерського управління.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

1 березня, 2021 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати