Переможні новини 608-го дня війни: російський флот покидає Крим, бо не відчуває себе там у безпеці, безекіпажні катери ВМС України несуть загрозу Севастополю
Агентів ФСБ, які полювали на танки ABRAMS під Авдіївкою, упіймали, Чорноморський флот Росії поступово тікає з тимчасово окупованого Криму, а біля Севастополя плавають українські бойові катери
Російський флот поступово тікає з Криму
Чорноморський флот Росії поступово тікає з тимчасово окупованого Криму, а проукраїнські настрої на півострові стають усе відчутнішими
Про це президент України Володимир Зеленський заявив під час виступу на Другому парламентському саміті Кримської платформи.
"Ми рухаємося до реалізації нашої мети більш активно, ніж будь-коли протягом уже майже десяти років спочатку гібридної, а потім і повномасштабної агресії Росії. І саме в Чорноморському регіоні, саме із ситуації навколо Криму найкраще видно, як наша тактика спрацьовує. Російський військовий флот більше не здатен оперувати в західній частині Чорного моря й поступово тікає з Криму", – сказав Зеленський.
Він запевнив, що завдяки діям ЗСУ для окупантів тепер немає жодної безпечної бази та жодного цілком надійного логістичного маршруту в Криму та на окупованих частинах Чорноморського й Азовського узбереж.
Крім того, за словами президента, проукраїнські настрої в Криму стають усе більш відкритими навіть попри те, що Росія все ще контролює цю землю.
У Севастополі вибухи: окупанти кажуть, про українські безпілотні катери
Вночі 24 жовтня у Севастополі пролунали вибухи, було чутно стрілянину. Окупанти заявили про нібито атаку трьох українських безекіпажних катерів.
Телеграм-канал "Кримський вітер" повідомляв про гучні вибухи о 03:35 і 03:40 в Севастополі. Водночас було чутно звуки стрілянини. У російському міноборони повідомили, що нібито виявили три безекіпажні катери ВМС України у північній частині Чорного моря.
Очільниця Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк заявила, що українські Збройні Сили намагаються максимально знищити потенціал армії РФ і бойові дії ведуться також на території анексованого Криму, інформує "Крим. Реалії".
"Їм постійно щось здається. Вони почуваються в Україні дедалі глибше, розуміючи, що ми боремося за свої території, і що Крим – це Україна, і там ведуться бойові дії. Навіть тоді, коли їм здається, що там досить спокійно, та їхня ППО працює. Насправді, ситуація з нашого боку скоординована таким чином, що наше завдання на даному етапі – максимально знищити потенціал ворога – все те, що він ще може застосувати", – наголосила Гуменюк.
Знешкоджено агентів ФСБ, які полювали на танки ABRAMS під Авдіївкою
Служба безпеки на Донеччині нейтралізувала агентурну групу ФСБ, яка розвідувала позиції та руху українських військ на Авдіївському напрямку.
До складу групи входило двоє мешканців Покровського району, які діяли окремо один від одного, а контролював їх спільний зв’язковий із тимчасово окупованої території.
Зловмисники розвідували місця дислокації та пересування підрозділів ЗСУ, що задіяні у жорстоких боях на Авдіївському напрямку. Російські агенти намагались виявити вогневі позиції української артилерії та маршрути руху важкої бронетехніки Сил оборони, у тому числі танків ABRAMS, надсилали агресорам локації українських блокпостів та фортифікаційних укріплень поблизу передової. За кожне виконане завдання окупанта зловмисники отримували грошову нагороду на банківські картки.
Затриманим зловмисникам загрожує довічне ув’язнення.
Україна отримає рекомендацію щодо початку переговорів про членство в ЄС
Україна отримає 8 листопада важливий звіт від Європейської комісії, який покаже, наскільки вона готова до початку переговорів про членство в ЄС. Три джерела в Європейському Союзі повідомили Reuters, що 8 листопада його виконавчий орган – Європейська комісія – представить звіт про те, як Україна виконує умови для подання заявки на членство. Це буде вирішальним моментом для того, щоб блок з 27 країн визначив, чи готовий розпочати з Києвом переговори про вступ.
"Київ отримає позитивну рекомендацію, можливо, за додаткових умов, пов'язаних із боротьбою з хабарництвом та правами меншин, причому останнє питання було порушене Угорщиною", – йдеться в матеріалі.
14-15 грудня на саміті ЄС буде прийнято рішення, чи розпочати з Україною переговори про членство, які є важливими для Києва у конфлікті з Росією. Крім того, на саміті мають схвалити новий бюджет ЄС. Єврокомісія пропонує виділити 50 мільярдів євро на підтримку України до 2027 року.
Інвестиції в Україну – інвестиції в майбутнього члена ЄС
Канцлер Німеччини обіцяє підвищити фінансування для України. Олаф Шольц заявив, що хоче поставити підтримку Києва Європейським Союзом на стійку основу до кінця року, щоб допомогти Києву на шляху до вступу до блоку
"Український механізм" об'єднає гранти, позики, приватні та державні інвестиції разом із грантами, до яких Україна вже мала доступ як кандидат на вступ до ЄС", - сказав він.
На форумі в Берліні, спрямованому на заохочення німецького бізнесу інвестувати в Україну, Шольц розповів, що попри війну понад 2 тисячі німецьких підприємств вже працюють в нашій країні.
"Будь-хто, хто інвестує в Україну зараз, інвестує в майбутню країну-члена ЄС, яка буде частиною нашого правового порядку і нашого внутрішнього ринку", – додав канцлер, нагадавши,, що в червні в Берліні відбудеться конференція з відбудови України.
- Актуальне
- Важливе