Вступ до ЄС: Україна отримає рекомендацію щодо початку переговорів, але можуть бути ще умови, - Reuters
Україна отримає 8 листопада важливий звіт від Європейської комісії, який покаже, наскільки вона готова до початку переговорів про членство в ЄС
Про це інформує Reuters.
Три джерела в Європейському Союзі повідомили, що 8 листопада його виконавчий орган - Європейська комісія - представить звіт про те, як Україна виконує умови для подання заявки на членство. Це буде вирішальним моментом для того, щоб блок з 27 країн визначив, чи готовий розпочати з Києвом переговори про вступ.
"Київ отримає позитивну рекомендацію, можливо, за додаткових умов, пов'язаних із боротьбою з хабарництвом та правами меншин, причому останнє питання було порушене Угорщиною", - йдеться в матеріалі.
Звіт буде опублікований у рамках щорічної оцінки Єврокомісії, яка базується в Брюсселі, і яка докладно аналізує стан справ у країнах-кандидатах щодо дотримання необхідних економічних, правових та інших стандартів.
14-15 грудня на саміті ЄС буде прийнято рішення, чи розпочати з Україною переговори про членство, які є важливими для Києва у конфлікті з Росією.
ЄС також може дати схвальну оцінку Молдові, яка також змагається з Росією за вплив у регіоні. Грузія ж чекає на рішення ЄС, чи надати їй статус кандидата, який Україна отримала у червні минулого року після вторгнення Росії.
Розширення ЄС потребує згоди всіх 27 країн-членів, що може бути проблемою для країн Західних Балкан, за словами чиновників та дипломатів ЄС. Замість цього, регіон може отримати більше фінансування в рамках нового бюджету ЄС, який має бути схвалений на грудневому саміті.
Єврокомісія пропонує виділити 50 мільярдів євро на підтримку України до 2027 року, а також 15 мільярдів на контроль нелегальної міграції. Деякі країни-члени ЄС також просили збільшити бюджет на боротьбу з природними катастрофами, такими як пожежі та повені, повідомили джерела.
Що відомо про вступ України до ЄС
28 лютого 2022 року Україна звернулася до Євросоюзу щодо негайного вступу за спеціальною процедурою. 23 червня 2022 року Україна отримала статус кандидата на вступ до ЄС.
У травні прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна має бути готовою до вступу в Європейський Союз через два роки – країна розраховує отримати політичне рішення про початок перемовин щодо вступу вже цього року.
За даними джерел Еспресо, у Європарламенті припускають імовірність початку переговорів про вступ України до ЄС восени цього року.
Та вже 17 серпня віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила, що Україна не зможе до жовтня виконати всі 7 рекомендацій ЄС, адже це зміни, що запроваджуються роками.
28 серпня президент Європейської ради Шарль Мішель заявив, що Європейський Союз повинен бути готовий прийняти нові країни-члени до 2030 року. Високий представник ЄС із зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель висловив підтримку встановленню орієнтовного часу вступу до Євросоюзу нових членів.
8 вересня президент Литви Ґітанас Науседа заявив, важливо, аби переговори щодо вступу України до ЄС почалися до кінця поточного року. Чітка європейська перспектива надихатиме українців на полі бою.
Також віцепрем'єр-міністерка Ольга Стефанішина розповіла, що Київ домовляється про вступ в ЄС з Угорщиною та Румунією, які висловлюють застереження щодо прав своїх етнічних меншин в нашій країні.
- Актуальне
- Важливе