Під Бахмутом росіяни відступили на 2 км, Захід допомагатиме українцям незалежно від результату контрнаступу. Світові ЗМІ про Україну 10 травня
США та Велика Британія обіцяють допомогти Україні незалежно від результату контрнаступу, ризик кібератак є головною проблемою Євробачення, Японія веде переговори про відкриття офісу зв’язку НАТО
Про це і не тільки писали світові медіа 10 травня:
The New York Times:
У The New York Times написали репортаж про життя в Херсоні, де зараз "смерть усюди" в колись радісному українському місті. Там зазначили, що жодне місто в Україні не зазнало такої долі, як Херсон. Звільнений восени, він був символом надії. Зараз це зона вбивств.
Дорога до Херсона довга, пряма і порожня. З обох боків пусті поля.
В'їжджаючи в місто із заходу, ви проїжджаєте повз супермаркет АТБ, один із головних центрів шопінгу міста. Ракета врізалася в нього кілька днів тому, осколки врізали покупців, убивши чотирьох.
"Смерть повсюди", — каже заступниця міського голови Херсона Галина Лугова.
Жодне місто в Україні не зазнавало такого повороту долі, як Херсон, порт на річці Дніпро біля Чорного моря. Його захопили російські війська на початку березня 2022 року, а потім радісно відбили українські сили в листопаді. Але замість того, щоб насолоджуватися плодами визволення, Херсон зараз – зона вбивства.
Також там опублікували блог Томаса Фрідмена, де він пише, що "Володимир Путін – найнебезпечніший дурень у світі".
"Останнім часом я мало писав про війну в Україні, тому що стратегічно мало що змінилося з перших кількох місяців цього конфлікту, коли три всеохоплюючі факти в основному керували всім — і досі роблять.
Як я писав на початку, коли починається війна такого масштабу, ключове запитання, яке ви ставите собі як оглядач із закордонних справ, дуже просте: де я маю бути? Мені бути в Києві, на Донбасі, в Криму, Москві, Варшаві, Берліні, Брюсселі чи Вашингтоні? І від початку цієї війни було лише одне місце, щоб зрозуміти її час і напрямок — і це в голові Володимира Путіна. На жаль, Путін не дає віз до своєго мозку. Це справжня проблема, тому що ця війна виникла виключно звідти — як ми тепер знаємо, майже без участі його кабінету чи військових командувань — і, звичайно, без масового спонукання російського народу. Тож Росія буде зупинена в Україні, виграє вона чи програє, лише тоді, коли Путін вирішить зупинитися", - пише блогер і додає, що у Путіна ніколи не було плану Б, тому він поставив себе в ситуацію, коли він не може виграти, не може програти і не може зупинитися.
The Washington Post:
У The Washington Post написали, що США та Велика Британія обіцяють допомогти Україні незалежно від результату контрнаступу. Британія та Сполучені Штати продовжуватимуть підтримувати Україну, незалежно від того, чи зможе її армія повернути територію, захоплену Росією в запланованому контрнаступі, заявили двоє високопоставлених чиновників.
Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі та держсекретар Ентоні Блінкен, виступаючи на спільній прес-конференції у Вашингтоні, заявили, що вони віддані безперервній допомозі Україні, незважаючи на зростаючі питання про те, чого може досягнути весняна операція в умовах інтенсивного російського опору.
CNN:
У CNN написали, що Японія веде переговори про відкриття офісу зв’язку НАТО, першого такого роду в Азії, заявив міністр закордонних справ країни в ексклюзивному інтерв’ю виданню у середу, зазначивши, що вторгнення Росії в Україну зробило світ менш стабільним.
"Ми вже ведемо дискусії, але жодних деталей остаточно ще не визначено", — заявив міністр закордонних справ Йосімаса Хаясі.
Хаясі зокрема назвав вторгнення Росії в Україну минулого року як подію, яка мала наслідки далеко за межами Європи, що змусило Японію переглянути регіональну безпеку.
The Guardian:
У The Guardian написали про те, що за словами керівника BBC ризик кібератак є головною проблемою Євробачення. Експерти з Національного центру кібербезпеки Великої Британії були залучені, щоб допомогти запобігти будь-яким спробам проросійських хакерів зірвати публічне голосування конкурсу в суботу. Керівника BBC сказав, що конкурс мав би високий рівень безпеки в будь-якому випадку, але війна в Україні означала, що "нам довелося посилити його настільки, наскільки це можливо".
Крім цього, у The Guardian написали про те, що росіяни під Бахмутом відступили на 2 км. Українська військова частина заявила, що вибила російську піхотну бригаду з прифронтової території поблизу Бахмута, стверджуючи, що підтверджує інформацію керівника російської групи Вагнера про втечу російських військ.
Пізніше в середу генерал-полковник Олександр Сирський, який очолює сухопутні сили України, заявив, що російські підрозділи в деяких частинах Бахмута відступили на 2 км (1,2 милі) в результаті контратак. Подробиць він не повідомив.
BBC:
У BBC написали, що під Бахмутом загинув французький журналіст. 32-річного французького журналіста вбили під час репортажу із зони бойових дій на сході України. Арман Солдін, який працював на агентство новин AFP, загинув у вівторок після ракетного обстрілу поблизу Часового Яру, на захід від Бахмута. Команда журналістів потрапила під обстріл близько 16:30 (13:30 GMT), перебуваючи з групою українських військових. Президент Франції Емманюель Макрон вшанував роботу Солдіна. Антитерористична прокуратура Франції почала розслідування.
Gazeta Wyborcza:
У Gazeta Wyborcza написали, що Польща прагне збільшити кількість сил НАТО на східному фланзі. Оновлені оборонні плани мають бути готові до затвердження до саміту НАТО у Вільнюсі в липні.
- Актуальне
- Важливе