OPINION

Як вижити у цій війні. Чому Захід так панькається з Росією

Марина Данилюк-Ярмолаєва
23 лютого, 2024 п'ятниця
17:00

В яку бісову прірву котиться світ? І чому саме Україна стала полем для випробування всього арсеналу російської армії, північнокорейських ракет, іранських "шахедів" та китайських зазіхань на переділ світу? 

Зміст

Велика війна в Україні припала на глибоку кризу західного світу, коли світ взаємодії та компромісів пішов у могилу з його творцем — легендарним дипломатом Генрі Кіссінджером, а нового нічого не народилось. Саме цей архітектор сучасного світового порядку зблизив США з Китаєм. І по суті дав можливість Китаю вирости економічно і зазіхати на статус політичного гегемона. Саме Кіссінджер спочатку на полюванні з Леонідом Брєжнєвим різав ковбасу, а потім називав Путіна справжнім російським патріотом. Тривалий час саме цей ветеран американської дипломатії говорив, що Україну не можна приймати до НАТО, інакше буде ескалація, а на початку великої війни взагалі натякав, що Україні варто поступитись своїми територіями. Перед смертю він змінив свої погляди. Але варто сказати, що сучасні американські лідери — якраз учні подібної політики. І тому Джозефу Байдену так тяжко дається розуміння, що в Росії неможлива демократія. І замість палких обіймів із вдовою Навального, варто було б пришвидшити надання Україні обіцяного пакету зброї. 

Врешті, якщо подивитись на історію часів другої світової — в США завше були ілюзіонітські рухи, подібні до тих, з гаслами яких зараз бігає купка радикальних трампістів. Свого часу прем’єр-міністру Великої Британії Вінстону Черчиллю знадобилось два роки аби переконати США дати зброї. 

Просто порівняйте уривок із листа Черчилля Рузвельту 1941 року: "Якби можна було надіслати нам 40-50 есмінців, хоча б і старезних, кілька сотень літаків і сталь...Ми оплачуватимемо доларами, скільки зможемо. Але вірю, що, коли не зможемо, ви ж не залишите нас без допомоги?"

Цілком нагадує наші часи і дискусії з американським конгресом. 

У західних еліт досі нема рецепта, що робити з Росією, яка обов’язково посиплеться після завершення війни в Україні — і коли додому в депресивні містечка повернуться тисячі агресивних людей, які вбивали та ґвалтували. 

Західні еліти після розвалу СРСР чомусь вирішили, що Російська Федерація автоматично стала іншою. І пробачили їй агресію в Грузії та Україні. Не так давно колишній президент Барак Обама на одному з круглих столів пояснював, чому США так мляво відреагували на агресію РФ щодо Криму у 2014-му: 

"Є причина, чому не було збройного втручання в Крим. Тому що в Криму було багато російськомовних людей і там була певна симпатія до поглядів, які представляла Росія. Навіть у Верховній Раді тоді були симпатики Росії. Політика в Україні була складнішою", – сказав колишній президент Обама. 

І це головний урок для нашого суспільства — українізуймося, не обираймо проросійські сили, які першими побіжать здавати регіон окупантам. І головне, варто забути нарешті російську мову та РПЦ — бо саме ці фактори були чіпкими гачками, аби Путін виходив і заявляв, що "це наші, ісконно російські території".

Україна ніколи не мала суттєвих гарантій безпеки. Інший президент США Білл Клінтон розказав, що під час зустрічі з Володимиром Путіним у 2011 році зрозумів, що це "лише питання часу", коли Росія розпочне війну проти України. Бо ж саме тоді Путін відхилив укладену за посередництва США угоду, підписану його попередником Борисом Єльциним, про повагу до територіальної цілісності України в обмін на відмову Києва від ядерної зброї радянських часів. Він так і сказав тоді США, що не згоден з умовами угоди та не зобов'язаний їх дотримуватись. США тоді було досить лояльні до Росії, бо вважали її частиною західного світу. Однак всередині України панувало тотальне зросійщення і "внєполітікі". У нас тоді був Віктор Янукович, чия втеча до Ростова завершилась підписанням листа з проханням до Путіна ввести сюди окупаційні війська. 

На одинадцятому році війни суспільство має зрозуміти, що ключ до змін і нашої безпеки в наших руках. Нас не приїдуть рятувати американські морпіхи, сюди не приїде французький іноземний легіон. Бруд під Авдіївкою місили наші люди — колишні баристи, трактористи, айтівці та середні бізнесмени. 

Нас чекає тотальна мобілізація. Де "фінляндизація" та "нейтралітет, як у Швейцарії" означатиме, що кожен рік ти будеш ходити на військові збори, як на день народження до друзів. У твоїй гардеробній стоятиме тактичний рюкзак і берці. А питання укриття в новенькому домі буде пріоритетом над панорамним видом на Києво-Печерську лавру. 

Україна стане місцем для сильних і витривалих людей, які точно впевнені, нащо їм це треба. І які розуміють, що жити легке життя на пляжах Аліканте — то не зовсім їхній варіант. 

Досвід війни має спонукати ретельніше обирати депутатів, які йдуть працювати в комітет оборони. Аби потім не обливатися потом і кров’ю від того, що там сидять або державний зрадник Богуслаєв, або імпортований бізнесмен із Сочі Арахамія, або жінка з привітом Мар’яна Безугла. 

Наш майбутній президент точно не має влазити у військові карти і міряти рейтинги актуального головнокомандувача. Ба більше — заздрити тому, що його цифри підтримки кращі. А потім влаштовувати кач із його звільненням. 

У нас точно мають бути пріоритети в міжнародній політиці. Провали з Обамою, Клінтоном, республіканцями стали можливі, бо ми економимо гроші на наших посольствах. Зараз у нас бракує людей в США, а сама пані посол Оксана Маркарова не в стані фізично об’їхати всю країну. Є сенс економити на єдиних марафонах, але виділити зарплатню бодай для двох додаткових дипломатів. 

Досвід довгої війни має навчити цінувати незалежність і самобутність. Бо як виявилось, нікому ти не треба, крім власного дому. Шкода, що до 24 лютого це майже ніхто не цінував. 

Спеціально для Еспресо

Про авторку: Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.

Теги:
Читайте також:
Київ
-0.7°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 42.3
    Купівля 42.3
    Продаж 42.97
  • EUR
    Купівля 43.34
    Продаж 44.18
  • Актуальне
  • Важливе
2025, вiвторок
14 січня
14:59
на фото Верховна Рада України
Верховна Рада підтримала законопроєкт про допуск медіа на засідання комітетів
14:51
На Київщині потяг збив на смерть 18-річного хлопця
14:41
Інфографіка
Ціни на пальне, АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
14:38
У Катарі заявили, що перемовини між Ізраїлем та ХАМАС щодо перемир'я в Газі перебувають на завершальному етапі
14:35
Микола Патрушев
"Перемовини мають вестися між РФ і США": помічник Путіна Патрушев заявив, що Україна може припинити існування у 2025-му
14:27
Фільм "Озираючись назад" Міли Жлуктенко та Даніеля Асаді Фаезі покажуть на Berlinale Shorts
14:14
Ілон Маск
Ілон Маск заявив, що вже третьому пацієнту встановили мозковий імплантат Neuralink
14:08
Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко
Військові навчання в Гомельському районі Білорусі не становлять загрози для України, - ДПСУ
14:01
Саміт ЄС, Марк Рютте
Генсек НАТО Рютте оголосив про початок місії Альянсу в Балтійському морі
14:00
OPINION
Історія з ексгумацією: Польща скористалася вікном можливостей
13:57
зима у Карпатах
Де буде сонячно, а де випаде сніг: прогноз погоди від Наталки Діденко на 15 січня
13:53
Поставили для ЗСУ неякісні кулемети: експосадовця Міноборони і двох спільників підозрюють у привласненні й розтраті майна
13:51
Андрій Курков
Андрій Курков отримав французьку премію Transfuge за найкращу європейську книжку
13:48
Україна ЄС
Вступ до ЄС: Україна сформувала 36 робочих груп для підготовки позицій за всіма переговорними кластерами
13:44
Українські військовополонені
У РФ "суд" виніс вироки сімом українським військовополоненим, які брали участь у Курській операції
13:31
На Київщині жінка випала з 4-го поверху на дах аптеки
13:22
Ексдепутата Харківської облради та двох його спільників підозрюють у розкраданні 58,44 млн грн коштів Укренерго
13:07
Оновлено
У кількох областях України оголосили загрозу ударних БПЛА: ситуація вранці 14 січня
13:05
Куп'янськ
РФ ударила дроном по багатоповерхівці в Куп'янську: поранено жінку
13:04
Україна ЄС
За 2024 рік Україна експортувала до ЄС товарів майже на $25 млрд
12:59
Пресреліз
Микола Княжицький і Уляна Пак
Роботи, комп’ютери, суперучителі: як проєкт Leave no one behind змінює школи
12:58
НАТО
Вступ до НАТО вважають пріоритетнішим, ніж вступ до ЄС, 46% респондентів, - опитування КМІС
12:35
Лариса Жалінська
Українська веслувальниця та військовослужбовиця Нацгвардії Лариса Жалінська виїхала до РФ і дала інтерв’ю пропагандистському ЗМІ
12:33
Ексклюзив
Дональд Трамп
"Трамп дуже непрогнозований, але в певному сенсі далекоглядний президент": Мирослава Гонгадзе про заяви щодо Гренландії
12:33
У ТЦК прокоментували інформацію про те, начебто в Києві не дозволили мобілізованому передати ключі від квартири, де був кіт
12:24
Даяна Ястремська
Українська тенісистка Ястремська вийшла до другого кола Australian Open, а Калініна вилетіла з турніру
12:04
Огляд
світ, міжнародний огляд
Як російські агенти намагаються використовувати рідних українських військовополонених та від чого залежить майбутнє демократій Європи. Акценти світових ЗМІ 14 січня
12:03
OPINION
Мобілізація 18-річних: виправдання Заходу за власні прорахунки
12:01
волонтери Чугуїв
Волонтери допомагають долати наслідки удару РФ 13 січня по Чугуєву на Харківщині
11:52
грузія
У будинку в Грузії, де жили переселенці з Абхазії, стався вибух: є загиблий і поранені
11:52
приватний клуб Мар-а-Лаго
У резиденції Мар-а-Лаго Трампа завчасно підняли американські прапори, які мали бути приспущені на знак жалоби після смерті Картера
11:35
армія КНДР
The Guardian: Репатріація чи життя серед "ворогів": яка доля чекає на північнокорейців, захоплених Україною
11:31
Оновлено
Екс-прем'єр Фіцо
Віцеспікер словацького парламенту заявив, що Фіцо не приїде в Україну на запрошення Зеленського
11:24
електроенергія
Споживання електроенергії знизилося завдяки сонячній погоді: ситуація в енергосистемі на 14 січня
11:20
Оновлено
безпілотник, дрон
Сили оборони повторно уразили інфраструктуру військового аеродрому "Енгельс-2" у РФ
11:08
Хезбола, Ліван
Посол Ізраїлю в ООН заявив, що "Хезболла" намагається "відновити сили і переозброїтися за допомогою Ірану"
11:03
Володимир Зеленський
Зеленський вніс до ВР законопроєкти про продовження воєнного стану та мобілізації
11:02
Прикордонники затримали росіянина з Придністров'я, який намагався переправити на човні двох ухилянтів з України до Молдови
11:00
Ексклюзив
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Від Брянщини до Казані: Згурець про удари по російських оборонно-промислових об'єктах
10:53
Оновлено
РФ атакувала Україну дронами вночі 14 січня: у Чугуєві постраждала дитина, на Житомирщині поранений чоловік
Більше новин