![окупанти окупанти](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/249000_250000/249290_ocupant_reuters_new_80x50_0.webp)
Про ядерні погрози Москви
Так збіглося, що ми з дружиною познайомилися 26 квітня 1986 року, ні днем раніше, ні пізніше...
Тоді я працював у районній газеті на Одещині, куди потрапив за розподілом після закінчення львівського журфаку, і саме того дня нас зібрали в Одесі на якийсь семінар. Там я заприязнився з іще одним молодим журналістом Сашком Купченком, який нещодавно закінчив одеський універ.
Отож увечері після семінару ми й поїхали у гості до дівчат, його однокурсниць. Щоправда, дівчат було троє, вони були асистентками на кафедрі української мови й мешкали в гуртожитку у ботанічному саду, який також належав університету. Тоді я вперше й побачив, як згодом виявилося, свою майбутню дружину.
А про вибух на Чорнобильській АЕС ми дізналися аж через кілька днів, та й то, як тоді велося, спершу на рівні чуток... І всі ці роки день 26 квітня має для нас подвійне значення, і як річниця аварії, і щасливого випадку водночас. Як от воно у житті часом буває.
Я собі думаю, що, може, той постчорнобильський досвід і став у пригоді, і кожному з нас, і всьому нашому суспільству загалом. І дає нам сили спокійно реагувати на ядерні погрози з Москви, які почалися ще від початку повномасштабного вторгнення. Бо ж нас лякають, а ми не боїмося
Звісно, у кожного, хто тоді жив, свій досвід і свої спогади та рефлексії пов’язані з Чорнобилем, і цей досвід, і ці рефлексії не завжди аж такі, як у нас з Тетяною. Та якийсь бодай мінімальний імунітет, принаймні, на психологічному рівні, щодо ядерних загроз і погроз, мабуть, отримав кожен, чия життя Чорнобиль розділив на "до" і "після"... До речі, під час перебування у США досить часто доводилося пояснювати що я з Тернополя, а не з Чорнобиля, бо ж на слух місцеві не завжди вловлювали різницю.
А тепер от я собі думаю, що, може, той постчорнобильський досвід і став у пригоді, і кожному з нас, і всьому нашому суспільству загалом. І дає нам сили спокійно реагувати на ядерні погрози з Москви, які почалися ще від початку повномасштабного вторгнення. Бо ж нас лякають, а ми не боїмося. І світ також здивований і, здається, боїться навіть більше, ніж ми. А українців ці погрози лише мотивують до спротиву і викликають не страх, на який розраховували наші вороги, а ще більшу злість і зневагу до них. І хоча насправді хто його зна, що у тих малахольних в голові, а у їхнього царя, то тим паче, бо ж погрози перетворити нас на ядерний попіл, перемішати із землею та таке інше ще деколи досі вириваються з їхніх боліт...
"Ну-ну... Побалакайте нам ще!" – кажемо ми на це.
Спеціально для Еспресо.
Про автора: Олександр Вільчинський, письменник, журналіст. У 2016-2017 рр. був добровольцем і воював рядовим бійцем у складі 1-ї окремої штурмової роти ДУК ПС.
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
- Актуальне
- Важливе
![окупанти окупанти](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/249000_250000/249290_ocupant_reuters_new_80x50_0.webp)
![Дмитро Пєсков Дмитро Пєсков](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/251000_252000/251681_peskov_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![Румунія, прапор Румунії Румунія, прапор Румунії](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/305000_306000/305369_GettyImages-1478115586_new_80x50_0.webp)
![фейк фейк](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/300000_301000/300212_GettyImages-1365566546_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ війна фронт ЗСУ війна фронт](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/296000_297000/296719_1_new_80x50_0.webp)
![Леді Гага, Олімпіада-2024, церемонія відкриття Леді Гага, Олімпіада-2024, церемонія відкриття](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347133_GettyImages-2162913584_new_80x50_0.webp)
![Володимир Зеленський Володимир Зеленський](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332601_41341_new_80x50_0.webp)
![Володимир Огризко Володимир Огризко](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/222000_223000/222325_Volodimir_Ogrizko_rudenko.kiev.ua._new_80x50_0.webp)
![Оленівка - наша Катинь Оленівка - наша Катинь](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/250000_251000/250913_2022-07-30T124407Z_1724509590_RC2CMV9DDGAA_RTRMADP_3_UKRAINE-CRISIS-PRISON-RALLY_new_80x50_0.webp)
![Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/258000_259000/258035_IMG_0156_new_80x50_0.webp)
![москва червона площа москва червона площа](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/275000_276000/275787_moskow_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![метро Харків метро Харків](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/241000_242000/241958_metro-harkiv_metro.kharkov.ua_new_80x50_0.webp)
![переможні новини переможні новини](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/313000_314000/313637_GettyImages-1390327377_new_80x50_0.webp)
![Лукойл Лукойл](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/272000_273000/272950_lukoil-isab_ap_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/311000_312000/311613_chernoe_more___new_80x50_0.webp)
![ракета "Довгий Нептун" ракета "Довгий Нептун"](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/335000_336000/335571_Obrazets-oblozhky444-4_new_80x50_0.webp)