Рада провалила голосування за вилучення у громад "військового" ПДФО. Буде повторне друге читання
Рада відправила на повторне друге читання законопроєкт про вилучення з місцевих бюджетів надходжень від податку на доходи фізичних осіб, одержані військовими
Про це повідомив у Telegram нардеп Ярослав Железняк.
"Парламент не схвалив до другого читання законопроєкт №10037 щодо військового ПДФО та акцизу. За – лише 223 голосів", - написав він.
Своєю чергою голова фінкомітету Ради Данило Гетманцев написав: "Парламентарі вирішили, що бруківка і стадіони важливіші за дрони й зброю для армії. Політиканство та популізм перемогли державництво. Але ненадовго. Буде повторне друге".
Податок на доходи фізичних осіб з основною ставкою 18% – головне джерело доходів місцевих бюджетів. Через повномасштабне вторгнення РФ зросла кількість військовослужбовців та їхні зарплати, що потягнуло за собою збільшення бюджетів громад і численні скандали з держзакупівлями.
Уряд запропонував тимчасово вилучити "військовий" ПДФО з місцевих бюджетів і передати його до спеціального фонду держбюджету, з якого виділятимуть кошти на закупівлю дронів і боєприпасів.
Перед другим читанням до законопроєкту подали понад 900 поправок.
Петро Порошенко під час обговорення законопроєкту 10037 про вилучення військовго ПДФО з місцевих бюджетів наголосив, що це стане подвійним ударом – для громад і для ЗСУ, передає пресслужба ЄС.
"Зараз цим законом ви збираєтеся нанести подвійний удар, удар по децентралізації, по спроможності громад і по обороноздатності країни. Вчора ви зустрічалися з великим другом України, колишнім торгпредом США, а зараз Уповноваженим президента США пані Пріцкер у Київській області, кажучи, що ви підтримуєте децентралізацію. Зараз цим голосуванням ви продемонструєте: чи ви кажете правду, чи брешете. Децентралізація була визнана Сполученими Штатами і Євросоюзом однією з найбільш успішних реформ. І сьогодні ви боїтеся давати гроші мерам, намагаючись сконцентрувати передвиборчий ресурс в своїх руках", – констатував Порошенко.
Він закликав парламент відправити закон на повторне друге читання, "сформувавши спільний закон". "Дамо виробництву, дамо Міноборони, дамо бригадам і дамо місцевому самоврядуванню. Бо яким чином проводити гуманітарне розмінування, за які гроші? А яким чином забезпечувати побудову бомбосховищ, забезпечувати функціонування лікарень, де проводиться реабілітація поранених за рахунок коштів місцевого самоврядування? Яким чином і за які кошти забезпечувати відбудову житла, щоб українці поверталися?", – зауважив Порошенко.
"Я прошу об’єднатися. Коли ми говоримо про єдність – єдність має бути навколо Збройних Сил України, а не навколо хабарних видатків центральної влади. Я впевнений в тому, що ми ще можемо поправити і не дати зруйнувати місцеве самоврядування. Вірю, що це можливо", – переконаний він.
Читайте також: Мінфін хоче забрати у місцевих бюджетів 94 млрд грн ПДФО з зарплат військових. Що це означає?
- Актуальне
- Важливе