Шість класичних страв австралійської кухні, які варто спробувати
Австралійська їжа може здаватися на перший погляд досить незвичною, однак багато страв містять інгредієнти, знайомі та популярні в нашій країні, що робить їх цікавими та водночас доступними для будь-якого гурмана
Австралійська кухня — це поєднання багатих кулінарних традицій, які об’єднують місцеві продукти та вплив різних куточків світу. Завдяки своїй унікальній історії Австралія може похвалитися стравами, які вирізняються оригінальністю, але водночас нагадують про різноманітність культур. Від класичних м'ясних пирогів до цікавих десертів - австралійська кухня відкриває нові горизонти смаку.
У цьому матеріалі Еспресо познайомить вас з шістьма популярними стравами, які стали символом національної кухні цього континенту.
Австралійський м'ясний пиріг
Інгредієнти:
- фарш яловичий - 500 г
- цибуля ріпчаста - 1 шт.
- тісто листкове - 350 г
- борошно пшеничне - 3 ст. л. + для присипки
- кетчуп - 2 ст. л.
- соус соєвий - 2 ст. л.
- вустерський соус - 2 ст. л.
- вода - 1 стакан
- чебрець сушений - 1 ч. л.
- орегано сушений - 1 ч. л.
- олія соняшникова
- перець чорний мелений та сіль – до смаку
Покроковий рецепт приготування:
- Очистьте від лушпиння та помийте цибулю. Наріжте невеликими кубиками.
- Розігрійте сковорідку з рослинною олією та підсмажте цибулю до золотавої скоринки. Додайте ще фарш та смажте до тих пір, доки м'ясо не змінить колір на сірий (підсмажиться).
- До фаршу додайте ще борошно, кетчуп, спеції (чебрець, орегано) та все добре перемішайте. Через декілька хвилин налийте до м'ясної основи ще воду, соєвий та вустерський соуси. Інгредієнти треба протушкувати ще 10 хвилин, а потім спробувати на сіль та перець. Вимкніть плиту та дайте начинці охолонути.
- Припиліть поверхню борошном та розкачайте качалкою розморожене тісто. У вас має бути два пласти.
- Змастіть форму для пирога олією та обережно викладіть тісто так, щоб воно покривало дно та стінки. Всередину викладіть охолоджений фарш та розрівняйте. Накрийте начинку другим пластом тіста та щільно з'єднайте краї. Залишки тіста можна зрізати ножем.
- На пирогу зробіть декілька надрізів або проколів виделкою.
- Випікайте пиріг у розігрітій до 200°C духовці протягом 35-40 хвилин. Коли він буде готовий, варто йому дати 10-15 хвилин, щоб він трохи охолонув, а потім можна подавати до столу з томатним або іншим соусом.
Фото: instagram.com @c_eravamo_tanto_cucinati
Дампер
Дампер – це традиційний хліб без дріжджів, який в Австралії готували з давніх часів просто на вогнищі. Він дуже простий у приготуванні та залишається улюбленим для багатьох родин. Його часто беруть для кемпінгів та барбекю.
Інгредієнти:
- борошно пшеничне - 250 г
- молоко 2,5% - 175 мл
- сода харчова - 1 ч. л.
- сіль - 5 г
- масло вершкове 73% - 20 г
- олія соняшникова - 20 мл
Покроковий рецепт приготування:
- Просійте борошно разом із сіллю та содою в посудину. Додайте розм'якшене вершкове масло та мішайте до утворення крихти.
- Додавайте порціями тепле молоко та замісіть однорідне тісто.
- Надайте тісту форму круглого буханця та на поверхні зробіть неглибокий надріз.
- Форму для випікання змастіть олією та викладіть буханець. Готуйте у розігрітій до 220 °C духовці протягом 15 хвилин, потім зменште температуру до 180 °C та випікайте ще 15-20 хвилин.
Бургер з буряковою котлетою
Ця страва відрізняється від традиційних бургерів тим, що до неї додається скибка маринованого буряка або навіть готують цілу котлету з буряка. Австралійці дуже люблять цей інгредієнт, оскільки він надає бургеру солодкуватий смак і соковитість. Крім того, такий варіант страви сподобається веганам та вегетаріанцям.
Інгредієнти:
Для котлети з буряка:
- буряк (великий) – 1 шт.
- цибуля - 1 шт.
- часник - 2 зубчики
- вівсяні пластівці - 1 склянка
- подрібнений базилік, сіль та перець – до смаку
- соняшникова олія (для смаження)
Для бургера:
- булочки
- салатне листя та овочі
- сир
- соус
Покроковий рецепт приготування:
- Промийте та очистьте від шкірки буряк, потім натріть його на тертці та вичавіть зайву рідину.
- Очистьте від лушпиння часник та цибулю, наріжте їх дрібно.
- У посудині змішайте вівсяні пластівці, буряк, часник, цибулю, базилік та додайте сіль, перець. Сформуйте котлету.
- Розігрійте на сковорідці олію та підсмажте котлету з обох боків до золотавої скоринки.
- Тепер можете складати бургер із ваших улюблених інгредієнтів. Наприклад, на булочку викладіть салатне листя, сир, кружальця помідорів та цибулі, додайте соус, бурякову котлету та накрийте другим шматочком булочки. Смачного!
Тістечко "Ламінгтон"
Ламінгтон — це популярний австралійський десерт, який складається з квадратних шматочків бісквіта, обмазаних шоколадною глазур'ю та обсипаних кокосовою стружкою. Іноді всередину додають шар джему або збитих вершків, що додає десерту додаткової ніжності.
Ламінгтон вважається одним із символів австралійської кухні і традиційно подається під час чаювання або на святкових заходах. Його назва походить від імені лорда Ламінгтона, губернатора Квінсленду наприкінці ХІХ століття. Хоча є різні версії щодо того, як саме цей десерт з'явився.
Інгредієнти:
Для тіста:
- яйця - 3 шт.
- цукор - 125 г
- вершкове мало - 15 г
- крохмаль картопляний - 60 г
- борошно пшеничне - 125 г
- розпушувач тіста - 1 ст. л.
- окріп - 3 ст. л.
Для крему:
- масло вершкове - 100 г
- шоколад чорний - 75 г
- цукор - 60 г
- молоко - 250 мл
- кокосова стружка – 200 г (обсипка)
Покроковий рецепт приготування:
- У посудині збийте міксером яйця до збільшення в об'ємі. Потім додайте цукор та продовжуйте збивати суміш до його розчинення.
- В іншій посудині до вершкового масла додайте окріп і перемішайте. Цю суміш перелийте до яєць з цукром. Продовжуйте збивати, а потім порціями додайте просіяне борошно з розпушувачем та крохмалем. Обережно перемішайте тісто кухонною лопаткою так, щоб воно стало однорідним.
- Прямокутну чи квадратну форму для випікання застеліть пергаментним папером. Випікайте бісквіт у розігрітій до 180 °C духовці протягом 25-30 хвилин.
- Готовому тісту потрібно дати час, щоб воно охолонуло, а потім його потрібно нарізати квадратиками.
- Приготуйте крем. Розтопіть шоколад та масло будь-яким зручним способом (на водяній бані чи в мікрохвильовій печі).
- Прогрійте молоко з цукром в каструлі, а потім додайте шоколадно-масляну суміш. Варіть протягом 10-15 хвилин до загуснення та знімайте з вогню. Дайте крему охолонути.
- Квадратики бісквіта спочатку занурюйте в крем, а потім в кокосову стружку. Десерт має просочитися протягом трьох годин, і можна куштувати. Смачного!
Фото: shuba.life
Вегемайт на тості
Вегемайт, або веджимайт (англ. vegemite), — це популярна в Австралії паста, виготовлена з дріжджового екстракту, побічного продукту пивоварного виробництва. Її відрізняє насичений солоний та дещо гіркий смак, який багатьом людям здається дуже специфічним. Веджимайт зазвичай намазують на тост або хліб, часто споживають на сніданок або в ролі перекусу.
Інгредієнти:
- хліб для тостів – 2 шт.
- помідор – 1 шт.
- огірок – 1 шт.
- хумус або авокадо
- паста "Вегемайт"
- сіль та перець – до смаку
Покроковий рецепт приготування:
- Підсмажте на сухій сковорідці або в тостері хліб до золотистої скоринки.
- Помідор та огірок ретельно обмийте, наріжте кружальцями.
- Змастіть шматочки хліба хумусом або авокадо, викладіть кружальця помідора та огірка, додайте сіль та перець. А другий шматочок хліба змастіть пастою Вегемайт та накрийте ним сендвіч. Готово!
Торт "Павлова"
Торт "Павлова" — це ніжний десерт із хрустким шаром безе зовні та ніжним кремом всередині, який зазвичай прикрашається свіжими фруктами та ягодами. Походження десерту — це досі об'єкт суперечок між Австралією та Новою Зеландією. Обидві країни претендують на право називатися батьківщиною цього торту. Однак відомо достеменно, що його назвали на честь відомої балерини Анни Павлової, яка відвідувала ці країни під час своїх гастролей у 1920-х роках.
Інгредієнти:
- яєчний білок – 100 г
- цукрова пудра – 200 г (для безе) + 1,5 ст. л. (для крему)
- кукурудзяний крохмаль – 1,5 ч. л.
- яблучний оцет або лимонний сік – 0,5 ч. л.
- вершки 33-35% – 350 г
- ягоди
Покроковий рецепт приготування:
- Приготуйте безе. Збийте яєчні білки спочатку на невеликій швидкості міксера, доки не утвориться м'яка піна. Поступово додавайте цукор, збільшуючи швидкість міксера. Збивайте до отримання стійких піків (5-7 хвилин).
- Додайте до білків оцет, збийте ще декілька хвилин, а потім додайте крохмаль та збивайте ще хвилину. У вас має утворитись щільна та блискуча маса.
- На зворотній стороні пергаментного паперу намалюйте два кола (діаметр - 20 см).
- Застеліть пергаментним папером деко для випікання, а зверху викладіть білкову масу, формуючи круглий корж товщиною 1,5-2 см із невеликим заглибленням всередині.
- Випікайте коржі у розігрітій до 150 °C духовці протягом 45 хвилин.
- Приготуйте крем. Збийте міксером охолоджені вершки з цукровою пудрою протягом 3-5 хвилин до густої консистенції.
- Помийте ягоди та просушіть паперовими рушниками.
- Викладіть збиті вершки на остиглий корж із безе, а потім додайте шар ягід. Зверху перекрийте ягоди кремом та накрийте другим шаром безе. Прикрасьте торт залишками крему та свіжими фруктами на свій смак. Готово!
Фото: Freepik
- Актуальне
- Важливе