Регулювання цін на пальне призведе до зростання попиту на фальсифікат і ухилення від сплати податків, — Куюн
Державне регулювання цін на бензин і дизельне паливо призведе до підвищення попиту на фальсифікат та застосування схем для ухилення від сплати податків
Таку позицію озвучив Сергій Куюн, директор "Консалтингової групи А-95", в ефірі програми "Energo live" з Олександром Морщавкою на телеканалі "Еспресо".
"Не було жодних підстав для введення такого заходу, суворого і безпрецедентного. Я думаю, що негативні наслідки відчують всі — споживачі, держава, ринок", — переконаний Куюн.
За його словами, надходження зі сплати податків будуть відчутними для країни.
"Держава відчує саме через те, що сьогодні буде дуже великий попит на фальсифіковане пальне, на задіяння схем з ухилення від сплати податків. Тому що у цій сфері, там де націнка невелика, вона становить 5-7%, крім податків більше немає способу знизити собівартість. І коли тобі встановили якусь планку, ти будеш намагатися зменшити собівартість для того, щоб збільшити свій дохід", — зауважив Куюн.
- Кабмін 14 травня ввів державне регулювання цін на бензин та дизпаливо на період дії карантину.
- Після введення державного регулювання цін на бензин та дизпаливо деякі мережі АЗС заявили, що призупиняють продаж преміального пального.
- 17 травня, Мінекономіки опублікувало роз'яснення, в якому йшлося, що державне регулювання цін не стосується "брендового преміального" пального.
- Актуальне
- Важливе