Російська еліта починає сумніватися в адекватності Путіна та просування ЗСУ завдяки касетним бомбам. Акценти світових ЗМІ 21 липня
У фокусі міжнародних видань заява голови ЦРУ про те, що російська еліта сумнівається в розсудливості президента Володимира Путіна, а також про перші успіхи касетних боєприпасів на фронті
На таких темах акцентують міжнародні видання станом на ранок 21 липня.
Успіхи касетних снарядів
Фото: reuters
Однієї з основних новин, яку обговорювали іноземні ЗМІ було використання касетних снарядів ЗСУ проти російських загарбників. Як відзначає The Washington Post, застосування Києвом широко забороненої зброї відбувається на тлі ракетних ударів Росії по українських зернових силосах.
За словами українських чиновників, обізнаних із ситуацією, Україна почала обстріл касетними боєприпасами, наданими США, проти російських сил на південному сході України, намагаючись розбити добре укріплені позиції Росії, які сповільнили наступ України.
"Боєприпаси дебютували, коли російські ракети третю ніч поспіль обстріляли чорноморський портовий район Одеси, тоді як атака на сусіднє портове місто Миколаїв призвела до поранень 19 людей, у тому числі п’ятеро дітей. Використання зброї американського виробництва, про яке раніше не повідомлялося, сталося після "важкого рішення" президента Байдена розпорядитися про доставку широко заборонених боєприпасів минулого тижня, крок, який правозахисні групи, європейські союзники та деякі демократи розкритикували через ризик жертв серед цивільного населення", – пишуть у виданні.
У BBC акцентують на словах речника національної безпеки Джон Кірбі, який сказав, що початкові відгуки свідчать про те, що вони "ефективно" використовуються на російських оборонних позиціях і в операціях.
Ця зброя ефективна при використанні проти військ в окопах і укріплених позиціях, оскільки вона робить великі території занадто небезпечними для пересування, доки вони не будуть очищені.
США надіслали моделі касетних боєприпасів M864 і M483A1, повідомляє CNN, які, за словами адміністрації, були випробувані в останні роки, щоб переконатися, що вони мають рівень руйнування нижче 2,35%. Коефіцієнт несправності означає відсоток бомб, які не розірвалися та становлять небезпеку для цивільних.
Недоліки системи, яку побудував Путін
Фото: Getty Images
У Politico опублікували слова голови ЦРУ, який заявив, що російська еліта ставить під сумнів судження Путіна. Короткий заколот під керівництвом керівника групи Вагнера, схоже, сколихнув тих, хто оточив російського лідера, сказав Вільям Бернс на Aspen Security Forum.
Російська еліта демонструє дедалі більше занепокоєння щодо дій президента Володимира Путіна, особливо після короткого заколоту, який, здається, застав Кремль зненацька минулого місяця, заявив у четвер директор ЦРУ.
Розвідка США намагається вхопитися за цю та інші, здавалося б, тріщини в контролі Путіна, які викрив заколот, додав Бернс.
"Це повернуло до життя деякі глибші питання… про розсудливість Путіна, про його відносну відстороненість від подій і навіть про його нерішучість", – сказав Бернс під час виступу на форумі безпеки.
Заколот, очолюваний Євгеном Пригожиним, керівником групи найманців Вагнера, був спрямований головним чином проти російського міністра оборони Сергія Шойгу та високопоставленого російського генерала Валерія Герасимова.
"Я думаю, що багато в чому це виявило деякі значні недоліки системи, яку побудував Путін", – сказав Бернс. Навіть окрім заколоту, такі слабкі сторони "були виявлені через неправильну оцінку Путіна після того, як він почав це вторгнення" в Україну.
- Актуальне
- Важливе