Аналітика

Російські вбивці "на дистанційці" та обізнані комірники Мотор-Січі. Колонка Сергія Згурця

Сергій Згурець
25 жовтня, 2022 вiвторок
22:29

"Мотор Січ" забезпечувало тривалу співпрацю з агресором, на українських двигунах літають російські гелікоптери, які атакують наші позиції на полі бою

Зміст

Російські вбивці "на дистанційці"

Розслідувачі з групи Bellingcat опублікували надзвичайно цікавий проєкт: вони дійсно виявили групу російських військових, які займаються плануванням ракетних ударів по території України. Цей проєкт у Bellingcat тривав десь пів року і, шляхом перевірок телефонів та контактів, вони змогли знайти цих 30 осіб, які причетні до ударів по цивільних та військових об‘єктах України, критичній інфраструктурі. Bellingcat пробив всі телефонні зв‘язки, визначив групу людей, а потім з‘ясувалося, що це 30 осіб. 

На кожний тип ракет було сформовано групу з 10 осіб, які займалися аналізом всієї інформації, щоб ця ракета влучила у потрібні їм об‘єкти. Головне завдання дослідників Bellingcat було з‘ясувати, чи вони дійсно планують удари по цивільних об‘єктах, тому що це є ознака злочину. Такі висновки можна зробити. Скажу про те, що насправді планування кожного ракетного удару займає значний проміжок часу. І ці молоді люди, яких назвали вбивцями "на дистанційці", прокладають маршрути для крилатих ракет різного типу. При цьому особливість полягає у тому, що вони мають таким чином побудувати маршрут, щоб обійти нашу систему ППО та знайти варіанти, де ракета має пролітати над якимось помітним об‘єктом, аби можна було скорегувати курс і прибрати похибки інерційної системи. Фактично, це ручна робота, яка пов'язана з детальним прокладанням маршруту для кожного зразка ракети. Будь то ракета Х-101 чи "Калібр", чи будь-яка інша крилата ракета, яка використовується російською армією.

Головний висновок, який можна зробити на тлі цієї роботи, і як сказав сам керівник Bellingcat Христо Грозєв, ці люди були певні у тому — про їхню роботу ніхто не дізнається. Але коли інформація була оприлюднена і розслідувачі контактували з цими молодими особами, то вони відхрещувалися від того, чим займаються. Але тепер, коли вся ця інформація є публічною, відомі прізвища кожного учасника цієї групи — ці військові злочинці мають відповідати по завершенню війни або раніше.

Також нагадаю, що ГУР публікує великий перелік російських військових та російських пілотів, які здійснюють удари по нашій території зі своїх літаків. Є перелік усіх артилеристів, які здійснюють удари по наших цивільних об‘єктах. Це ті військові злочинці, які будуть відповідати за свої вчинки.

Генерал Сирський — один з двох найважливіших військових умів в Україні

Пройшло вже 8 місяців війни з Росією і ЗСУ демонструють свої переваги над ворогом в ініціативі, гнучкості управління, креативності та відданості головній меті — звільнити нашу землю від окупантів. На тлі цього на американському каналі ABCNews вийшло інтерв‘ю з командувачем Сухопутних військ ЗСУ, генералом Олександром Сирським у популярній в Америці програмі. Здається, чи не вперше вийшла програма, присвячена нашому військовому керівнику. Бо американці дійсно хочуть знати більше про нашу війну з Росією та про наших героїв, що розбивають "другу армію світу". Ведучий з каналу АВС каже, що Олександр Сирський один з двох найважливіших військових умів в Україні, які забезпечили державі винятковий успіх у витісненні та знищенні російських військ. Коли російські війська просувалися на Київ наприкінці лютого, то Сирський очолив оборону, яка зруйнувала початкову ціль Путіна — швидко захопити нашу столицю. За ці зусилля Олександр Сирський отримав звання Героя України. Потім у вересні Сирський очолив проведення контрнаступу українських військ на півночі України, на рідній для генерала Харківщині. Генерал дійсно пройшов навчання у радянських військових закладах, але цей досвід дозволяє передбачити те, що робить противник на полі бою. Він і більшість керівників військового керівництва України орієнтуються якраз на підходи НАТО, які дозволяють більш гнучко проводити бойові дії.

Зараз головна мета всіх операцій, які проводить Україна, проводити наступальні дії з мінімальними втратами. Сирський розповідає, що ми досягаємо цього, знищуючи вогневу потужність противника, його артилерію. Ми уникаємо лобових атак, ми проводимо рейди та маневри, атакуємо з флангів. Ми створюємо умови, у яких ворог починає нервувати, потім зазнає втрат, а далі залишає свої позиції. Проте Сирський відмовився коментувати ситуацію по Херсону, сказавши, що він вірить у ЗСУ.

Також він сказав про те, що військові беруть до уваги усі загрози, які стосуються і підриву дамби Каховського водосховища, і про можливість використання ворогом тактичної ядерної зброї, і також про оцінку російсько-білоруського угруповання, що формується на території Білорусі. Він зазначив, що така загроза є і ворог ймовірно має на меті у перспективі перерізати лінії забезпечення українських військ з заходу. Сирський зауважив, що у такому разі Росія знову ризикує розтягнути лінію свого наступу на півночі достатньо широко і тоді вони вдруге наступлять на одні й ті ж граблі, які знову їм боляче вдарять по лобу. Такі фрагменти інтерв‘ю надзвичайно цікаві. І це напевно перший випадок, коли ABCNews так детально присвятив свій сюжет одному з наших військових воєначальників, які суттєво впливають на те, що ми забезпечуємо перемогу на полі бою з сучасними новими підходами.

"Мотор-Січ" - співпраця з агресором

Ще є одна важлива тема, яка зараз резонує у багатьох — це ситуація з підприємством "Мотор Січ", що виготовляє двигуни для гелікоптерів. Керівництво цього підприємства було затримано СБУ за звинуваченням у тому, що "Мотор Січ" забезпечувало тривалу співпрацю з агресором, на українських двигунах літають російські гелікоптери, які атакують наші позиції на полі бою.

Причини неприйнятних кроків у діяльності керівництва підприємства "Мотор Січ"

На думку Валерія Романенка, експерта з питань авіації та провідного наукового співробітника Державного музею авіації, ситуація склалася тому, що у нас не так багато гелікоптерів, відповідно, у керівництва підприємства був вибір: або зупиняти виробництво, або співпрацювати з агресором. Хоча вони могли налагодити зв'язки з іншими країнами, створити сервісні центри у Європі та Азії. "Мотор Січ" випускали основний тип двигуна до гелікоптерів Мі-8 та Мі-24. До Мі-8 було побудовано 12 тисяч двигунів, 2 300 до Мі-24 і ще не менше тисячі інших типів. Якби розвивали мережу постачання до західних країн не через Росію, а напряму, то цього б не сталося і вони не були змушені зупиняти виробництво. Але сталося те, що сталося. І тому всі російські гелікоптери, без виключення, як ударні, так і транспортні, працюють на українських двигунах, які вироблені на "Мотор Січ".

Експерт з питань авіації додав, що у Богуслаєва (президента корпорації "Мотор Січ" - ред.) розробили модифікацію двигуна ТВ3-117 потужністю до 2 800 кінських сил, випробували та сертифікували цю модель, а потім перепродали два двигуни до Росії, після чого росіяни почали їх випускати під індексом ВК-2500. А у 2012-14 роках росіяни побудували завод двигунів, де почали масове виробництво, але з заводу пана Богуслаєва туди поставлялася основна частина деталей. Тобто у Росії йшла викруткова збірка, після чого ставився корпус і потім клепалася лейба "мейд ін Раша" і двигуни були у Росії. За 8 років такої співпраці вони встигли зробити лише тисячу двигунів.

Валерій Романенко пояснив, що у "Мотор Січ" через фірми-прокладки у різних країнах змогли налагодити схему постачання до Росії. Якби був сертифікат кінцевого користувача, то такій ситуації можна було б запобігти. Відповідно, через фірми-прокладки росіяни могли отримувати як самі двигуни, так і найважливіші їхні компоненти для ремонту.

Всі рівні наших перевірчих органів знали про постачання двигунів для Росії, а на заводі про це знав й останній комірник.

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.16
    Купівля 41.16
    Продаж 41.65
  • EUR
    Купівля 43.09
    Продаж 43.86
  • Актуальне
  • Важливе
2024, понедiлок
25 листопада
00:38
Оновлено
ППО
РФ безперервно запускає групи БПЛА по Україні: у Києві уламки впали на приватну забудову, у Запоріжжі - інфраструктурний обʼєкт
00:07
Росіяни перетнули річку Оскіл неподалік від Дворічного на Харківщині, - DeepState
2024, неділя
24 листопада
23:58
Олександр Сирський і блогери
"Відверто обговорили ситуацію на фронті": Сирський зустрівся з блогерами, які висвітлюють військові теми
23:49
Кароль Навроцький
Називає Галичину "Східною Малопольщею", виправдовує операцію "Вісла": що відомо про боксера та історика Кароля Навроцького, висунутого ПіС кандидатом у президенти Польщі
23:48
Вибух
РФ вдарила ракетами по Чернігівщині: постраждав 28-річний чоловік
23:34
президентські вибори в Румунії
Вибори президента Румунії: екзитполи назвали тих, хто виходить у другий тур
23:12
Ексклюзив
"Росіяни продемонстрували європейським країнам дистанцію": дипломат Чалий про удар 21 листопада по Дніпру
23:08
Війна з Росією, ЗСУ
Від початку доби на фронті сталося 198 боєзіткнень: найбільше атак на Курахівському напрямку
22:28
Иркут МС-21 ближньо-середньомагістральний пасажирський літак
В Анталії загорівся російський літак, який прилетів із Сочі
22:15
Оновлено
Карпати, УПЛ
"Кривбас" обіграв "Оболонь", "Верес" здобув нічию у грі з "Олександрією". Результати та розклад 14-го туру УПЛ
22:09
Ексклюзив
ядерна зброя
Треба припинити публічні дискусії і ухвалити політичне рішення, - ексміністр енергетики Плачков про можливість створення в Україні ядерної зброї
22:08
РФ намагається запровадити штучний інтелект у БПЛА, щоб вони "спілкувалися" між собою й оминали українську ППО, - The Guardian
21:49
В Україні запустили додаток "єППО", в якому можна повідомляти про повітряні цілі
Як кожен українець може допомогти ППО за допомогою застосунку ЄППО: пояснення від Міноборони
21:40
Марія та Михайло Грушевські. Київ, 1928 рік
Вірив у "хороших рускіх", розпустив армію, визнав СРСР: рівно 90 років тому на лікуванні у Кисловодську загадково помер Михайло Грушевський
21:25
Дональд Трамп
Конгресмен Волц заявив, що Трампа "надзвичайно непокоїть кровопролиття" в Україні
21:18
застосунок Дія
У Дії" з’явиться опція отримання та продовження дозволів на володіння зброєю
20:53
Адель
"Буду страшенно сумувати": співачка Адель заявила про паузу у музичній кар'єрі
20:37
Володимир Зеленський
"Працюємо з партнерами для встановлення деталей": Зеленський про удар РФ новою ракетою по Дніпру
20:23
Генератори та зброя: Литва передала Україні новий пакет допомоги
20:06
OPINION
Це війна, яка пропонує Цивілізації вибір
20:01
Ексклюзив
ППО THAAD
Чи можна протидіяти ракеті "Орешнік" та наскільки це ефективно: пояснив авіаексперт Криволап
19:43
Дмитро Медведєв
Медведєв: потенційно ми можемо передати свої ядерні технології ворогам США
19:18
Лондонське Сіті
На Вестмінстерському мосту в Лондоні четверо чоловіків влаштували бійку: один з них - у лікарні з ножовим пораненням
18:53
Андрій Сибіга
Сибіга: партнери України повинні надати нам ППО, здатне перехоплювати нові ракети Росії
18:49
Інтерв’ю
путін
Захід має чітко дати зрозуміти Путіну: якщо він збирається вести глобальну війну, то вона буде, - російський опозиційний експерт Морозов
18:40
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
Вдень 24 листопада РФ запустила по Україні кілька груп БПЛА: на Київщині пошкоджено промислове підприємство
18:32
З 14:00 до 20:00: коли відключатимуть світло 25 листопада
18:04
OPINION
Соціальна ненависть як зброя проти України
17:57
Ярмак на вулиці Вокзальній у Бучі (весна 2022 року)
"Всіх чекає присяга або прапору, або ординській ганчірці". Yarmak випустив пісню "Замкнутий контур" про те, як Україні перемогти у війні
17:40
Андрій Мельник
Посол Мельник: наступні вісім тижнів будуть найбільш відповідальними і складними в історії України після 1991 року
17:37
Інтерв’ю
НАТО, Трамп
Трамп прагнутиме угоди, яка не дозволить Україні залишатися вразливою до тиску Росії, - дипломат Брайза
17:10
скрішот
Удар "Орешником" по Дніпру: СБУ показала уламки ракети
16:54
В Одесі через відключення світла діти застрягли на атракціоні
16:45
ТЭС в Курахово
Курахівської ТЕС більше нема. Після ударів Росії не лишилося навіть труб
16:41
Ексклюзив
вибори в румунії
"Стане, якщо не президентом, то принаймні опозиційним політиком №1": журналістка Присяжнюк про перебіг першого туру виборів у Румунії
16:40
Інтерв’ю
Іван Уривський
Гейт "Конотопської відьми", українська класика та обличчя вітчизняного театру, - розмова із режисером-постановником театру ім. Франка Уривським
16:28
Оновлено
Вбивство у готелі Києва: де це сталося і хто стріляв
16:16
Оновлено
У Греції комуністи напали на учасників акції до роковин Голодомору
У Греції комуністи напали на учасників акції до роковин Голодомору: яка реакція України
16:04
OPINION
Ескалація: як вийти з цього пекельного кола — невідомо
15:45
окупанти
Увійшли до квартири й відкрили вогонь: у Торецьку росіяни розстріляли двох і поранили одного цивільного
Більше новин