Російський наступ провалюється, ЗСУ знищили понад 50% російських танків, Китай уважно стежить за війною в Україні. Світові ЗМІ про Україну 15 лютого
Невдала російська військова кампаніїя в Украні продовжує страждати від неефективності, Росія переселила 6 тисяч українських дітей до таборів на території РФ, опозиціонер Ходорковський застеріг Захід від війни з Китаєм, якщо Росія переможе в Україні
Це і не тільки було у фокусі новин міжнародних видань про Україну.
The New York Times:
Журналісти видання The New York Times написали статтю про великі втрати росіян. Поки Росія посилює свій наступ на сході України, тижні невдалих атак на українську фортецю призвели до того, що дві російські бригади були розбиті вщент, що викликало сумніви щодо військової тактики Москви та відновили сумніви щодо її здатності підтримувати стійкі широкомасштабні наземні атаки.
Бойові дії також коштують ресурсу Україні, яка витрачає величезну кількість боєприпасів, щоб дати відсіч зростаючій кількості сухопутних військ Росії, часто за підтримки важкої бронетехніки, артилерії та безпосередньої підтримки з повітря. Це додало терміновості проханням України про збільшення боєприпасів, тоді як цього тижня західні союзники висловили дедалі більше занепокоєння щодо своєї здатності задовольнити попит.
Битва навколо українського міста Вугледар, яке розташоване на перетині східного фронту в Донецькій області та південного фронту в Запорізькій області, розглядається як один із початкових ходів Москви в новому весняному наступі. Незважаючи на те, що це триває тижнями, масштаби втрат Росії тільки починають з’являтися.
Розповіді українських і західних офіційних осіб, українських солдатів, полонених російських солдатів, російських військових блогерів, а також відео та супутникові зображення малюють картину невдалої російської кампанії, яка продовжує страждати від неефективності.
Також у The New York Times написали про те, що Росія переселила 6 тисяч українських дітей до таборів на території Росії. На думку дослідників, діти віком від чотирьох місяців утримуються в "інтеграційних програмах", спрямованих на їх русифікацію.
Згідно з підтриманим США звітом, російський уряд утримує щонайменше 6000 українських дітей у таборах у Росії та окупованому Росією Криму, що є частиною того, що правозахисники називають системною спробою Москви русифікувати окуповані частини України. Більшість дітей, віком від чотирьох місяців до 17 років, утримуються в "інтеграційних програмах", які покликані занурити їх у проросійські ідеали, йдеться у звіті. Інші заклади утримують дітей перед тим, як віддати їх на усиновлення або опіку в Росії.
The Washington Post:
У The Washington Post написали про попередження Ходорковського, який застерігає Захід від війни з Китаєм, якщо Росія переможе в Україні. Російська військова перемога в Україні підбадьорить Пекін і призведе до війни між Сполученими Штатами та Китаєм через Тайвань, попередив Михайло Ходорковський, російський магнат у вигнанні та гучний критик режиму Володимира Путіна.
"Програна війна в Україні є сходинкою до війни в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні", — сказав Ходорковський в інтерв’ю The Washington Post у Лондоні, де він зараз живе. "Ви повинні розуміти, що коли навіть великого хлопця вдарять по обличчю, багато інших хлопців почнуть сумніватися, чи справді цей хлопець такий сильний, і захочуть вдарити його по зубах. …Якщо США хочуть воювати в Азії, то найправильніший шлях до цього – проявити слабкість і в Україні".
Ходорковський має виступити цими вихідними на Мюнхенській конференції з безпеки, куди він та ще двоє опозиціонерів, колишній чемпіон світу з шахів Гаррі Каспаров і Юлія Навальна, дружина ув’язненого опозиціонера Олексія Навального, були запрошені замість офіційних представників.
Також у The Washington Post написали про те, що санкції не зупинили Росію. Там зазначили, що Росія є найбільш санкційною країною в історії людства, але економічні втрати поки що не завадили Путіну атакувати Україну. За кілька тижнів до того, як Росія вторглася в Україну майже рік тому, президент США Байден намагався запобігти цьому, попередивши президента Росії Володимира Путіна про "економічні наслідки, яких він ніколи не бачив".
Оскільки 24 лютого Кремль все ж розпочав атаку, Сполучені Штати та десятки союзників були готові розв’язати низку санкцій і торговельних обмежень, спрямованих на те, щоб підірвати фінанси Росії, ізолювати її економіку та зробити париями еліти, пов’язані з Путіним.
Початковий вплив санкцій виглядав смертоносним: рубль обвалився, банківська система здригнулася, а компанії по всьому світу припинили експорт життєво важливих товарів до Росії. Але через рік Росія залишилася стійкішою, ніж багато хто очікував, завдяки експорту нафти та газу, спритному маневруванням центрального банку та нещодавньому пожвавленню торгівлі з Китаєм та іншими країнами, що дозволило проникнути деяким забороненим технологіям. Натомість західні санкції завдали глибокої шкоди російській економіці та армії та спричинили тертя серед еліт, але недостатньо, щоб змінити розрахунки Путіна та припинити війну.
The Wall Street Journal:
У The Wall Street Journal написали про те, що Росія розгорнула 97% армії в Україні, але їй важко просуватися. У Сполученому Королівстві заявили, що Росія розгорнула майже всю свою армію в Україні, посилюючи тиск уздовж лінії фронту на сході країни, але не досягши прориву.
Українські офіційні особи попередили про поновлення російського наступу, який збігається з першою річницею вторгнення Москви наступного тижня. Але деякі західні офіційні особи кажуть, що наступ навряд чи буде однією подією. За останні тижні російські війська подвоїли атаки вздовж лінії фронту на сході України, досягнувши успіху після серії невдач минулого року.
"Наразі ми оцінюємо, що 97% усієї російської армії перебуває в Україні", — сказав міністр оборони Сполученого Королівства Бен Уоллес.
Також у The Wall Street Journal написали про те, що Росія, ймовірно, втратила більше половини своїх танків в Україні. Москві доводиться покладатися на менш якісні танки зі сховищ, кажуть аналітичні центри.
За підрахунками Міжнародного інституту стратегічних досліджень, оприлюдненими в середу, Росія, ймовірно, втратила понад 2000 танків під час війни в Україні, що становить більше половини її оперативного танкового парку.
Лондонський аналітичний центр заявив, що втрата зброї змушує Росію покладатися на свої запаси старішої зброї, навіть коли вона прагне збільшити промислове виробництво.
Reuters:
У Reuters написали про те, що Україна запускає спільне з країною НАТО виробництво артилерійських снарядів. Український державний виробник зброї заявив у середу, що запустив спільне виробництво артилерійських снарядів з центральноєвропейською країною НАТО, а також планує розробляти та виробляти іншу зброю та військову техніку разом із союзниками.
Укроборонпром, який не назвав країну-члена НАТО, заявив, що почав виробництво 120-мм мінометних снарядів - боєприпасів, які користуються великим попитом в Україні, оскільки вона бореться з російськими військами після вторгнення Москви рік тому.
CNN:
У CNN написали про напруженість на білорусько-українському кордоні, яка зростає через побоювання щодо весняного наступу Росії. Зростає напруга на кордоні між Україною та Білоруссю, яка є союзником Москви, оскільки офіційні особи в Києві попереджають про весняний наступ Росії на тлі посилення військових атак з боку Кремля.
Після вторгнення Росії в Україну минулого року команда CNN відвідувала південно-західний кордон Білорусі поблизу північно-західної України у супроводі державних прикордонників і написали про це репортаж.
Також у CNN написали про російських засуджених, які кажуть, що міноборони РФ відправляє їх із СІЗО воювати як гарматне м’ясо в Україну. "Мене ведуть на розстріл. Я втратив там багато людей. Пам’ятайте про це: не посилайте сюди більше людей. Досить, нас усіх хочуть убити". Це останнє повідомлення, яке надіслав Віктор Севальньов. Засудженого, який сидів у в'язниці за збройний розбій і розбій, відправили з в'язниці воювати на боці Росії в Україну. Після того, як більшість його колег загинули під час штурму фабрики поблизу Соледару, саме акт виживання виявився фатальним для Севальньова.
В останньому посланні своїй дружині він сказав, що побоюється, що чиновники російського міністерства оборони незабаром заберуть його з лікарняного ліжка, де він записав аудіопослання, і стратять. Через кілька днів його тіло повернули дружині в Москву в закритій труні.
Gazeta Wyborcza:
Польські журналісти написали про те, що НАТО працює над новими оборонними планами для Польщі, які мають бути затверджені на саміті Альянсу у Вільнюсі в липні. Адже польські леопарди приїдуть в Україну вже у березні. Президент Анджей Дуда зустрівся з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у Брюсселі в середу в рамках підготовки до Бухарестського саміту дев’яти (Бухарест, Чехія, Естонія, Литва, Латвія, Польща, Румунія, Словаччина, Угорщина), який відбудеться наступного тижня разом з президентом Джо Байденом у Варшаві.
"Ми очікуємо нових планів безпеки для Польщі, країн Балтії та інших країн на східному фланзі", – сказав Дуда. Йдеться про будівництво додаткової інфраструктури, тобто складів зброї НАТО на сході Альянсу. А також направити більше солдатів НАТО для запланованих оборонних операцій у Польщі чи країнах Балтії.
Також у Gazeta Wyborcza написали про те, що Швейцарія в пастці нейтралітету, на цю країну зростає тиск США, щоб дозволити передачу зброї Україні. Альпійська держава не може зважитися на порушення власних принципів нейтралітету. Хоча 70 відсотків швейцарців хочуть передати Україні зброю. Зростає тиск на Швейцарію, щоб вона стала на бік Києва та погодилася на експорт зброї, виробленої на її заводах. Це дедалі серйозніша дилема для країни, яка десятиліттями користувалася своїм винятковим статусом.- Актуальне
- Важливе