Щоб як у Путіна: у ЦАР пройшов референдум про обнулення повноважень президента
У Центрально-Африканській Республіці 6 серпня відбувся референдум про нову конституцію. За попередніми даними, більшість громадян підтримали цей проєкт
Про це передає африканський телеканал Africa news.
Зазначається, що зміни, які запропонував президент ЦАР Фостен-Арканж Туадера, передбачають продовження терміну президентства з 5 до 7 років і скасування попереднього обмеження на два терміни, що дозволить Туадеру знову балотуватися у 2025 році.
Остаточні результати голосування будуть оприлюдненні вкінці серпня, а на попередні можна чекати трохи більше, ніж тиждень.
За даними телеканалу, близько 1,9 мільйона людей мали право проголосувати на виборчих дільницях, але явка виборців була низькою. Опитування громадської думки показують, що результат, ймовірно, буде на користь нової конституції.
Конституційне обнулення термінів правління: юридична схема пожиттєвого правління
Переобиратися на так званих виборах сучасним тоталітарним та авторитарним лідерам дозволяє обнулення попередніх термінів повноважень за рахунок встановлення їхньої нової тривалості у конституції країни. Це широко розповсюджено в Африці. На пострадянському просторі так вчиняли багаторічні чинні керівники Росії Володимир Путін, Азербайджану Ільхам Алієв,Таджикістану Емомалі Рахмон, Узбекистану Шавкат Мірзійоєв а також експрезиденти Казахстану Нурсултан Назарбаєв й Киргизстану Аскар Акаєв.
Читайте також: Пєсков заявив New York Times, що на "виборах" 2024 року Путін набере понад 90%
Останнім з них 9 липня 2023 року в такий спосіб переобрався Мірзійоєв.
У багатьох випадках відповідні конституційні зміни затверджувалися референдумом.
- Президент Нігеру Мохамед Базум, якого після держперевороту утримує хунта, закликав міжнародну спільному допомогти відновити конституційний порядок у країні.
- Актуальне
- Важливе