Справу про викрадення Чауса розкрито, але не закрито – голова спецкомісії молдовського парламенту Нестасе
Голова спеціальної комісії, створеної у Парламенті Молдови для розслідування викрадення українського судді Чауса, Василь Нестасе заявив, що справу вже розкрито, але не закрито
В ексклюзивному інтерв'ю виданню "Главком" молдовський парламентар також повідомив, що глава Офісу Зеленського Андрій Єрмак ще 23 квітня телефонував в адміністрацію президентки Молдови Санду, щоб обговорити справу Чауса.
"На наступному тижні ми проведемо розмову з представником президентури Республіки Молдова. Ми знаємо, що була розмова між начальником адміністрації президента Республіки Молдова і керівником Офісу президента України. І що вони узгодили, що якась українська делегація прибуде до Республіки Молдови, щоб обговорити всі ці події. Ми не знаємо, була вже тут ця делегація, чи ні. Можливо, і в нас буде відрядження до Києва та буде зустріч з депутатами Верховної Ради, якщо буде такий інтерес з їхнього боку", – говорить депутат.
"Ми відправили лист до Верховної Ради і поставили кілька запитань, щоб зрозуміти, що їм відомо про цей кейс. Досі в нас також немає інформації, чи порушила Україна кримінальну справу щодо викрадення судді Чауса, чи ні. Бо одні джерела кажуть, що так, а інші – що ні", – зауважив Нестасе.
Він також підтвердив, що інформація, поширена у ЗМІ стосовно обставин викрадення Чауса, була корисною.
"Я не можу сказати, що ця кримінальна справа базується на якихось журналістських розслідуваннях, але якщо це і так, то це нормально для демократичного суспільства. Бо преса – це теж частина суспільства. Але в цьому разі правоохоронні органи мають свої докази. Може, і є якісь збіги. Я читав кілька розслідувань журналістів. Наприклад, у розслідуванні RISE справді є багато корисної інформації. Тим паче, що вони працювали по "гарячих слідах", тому змогли отримати матеріали з камер відеоспостереження", – говорить Нестасе.
"Але я можу вас запевнити, що наші органи цю справу вже розкрили. Так, особи встановлені. Більше ми не знаємо, бо справа ще не закрита. Розслідування ще в процесі, але хто саме це робив, ми вже знаємо. Наприклад, міністр внутрішніх справ на комісії нам ці прізвища озвучував, інші представники. Щодо цього немає якихось інших версій. В цьому викраденні брали участь українці. Залишилось тільки дослідити, пов'язані вони з державою, чи ні. Це буде встановлено в ході слідства, і все це веде в одному напрямку", – повідомив молдовський депутат.
На запитання, чи знає він, де зараз перебуває сам Чаус, голова слідчої комісії відповів: "Ні, це знають наші українські колеги. Ну, пишуть, що його тримають на якійсь військовій базі. Найнезрозуміліше, що після викрадення він з'явився лише один раз. Ми бачили ці фотографії".
"Ми говорили з дружиною Чауса. Ми запросили її на комісію, і вона підтвердила, що це він. І фотографії відповідають дійсності та зроблені після його викрадення. І що буде далі, під яким "соусом" Чауса представлять суспільству – це буде цікаво. Пройшов уже місяць і два дні. І якось довго його утримують там, де він знаходиться. Думаю, є люди, які причетні до цього, але вони не знають, як бути далі з екссуддею. Напевно, щось там не зростається", – уточнив депутат.
На запитання, чи були в цій історії ознаки змови між Санду і Зеленським, Настасе зазначив: "Ми не можемо вийти з якимись обвинувальними висновками, доки не буде проведено всебічне розслідування. І будемо базуватися строго на фактах. Чи були в цьому замішані якісь державні діячі, наші або українські, ми не знаємо. Сьогодні ми отримали лише офіційну відповідь з президентури, що під час зустрічі президента Маї Санду з Володимиром Зеленським розмови щодо Чауса не було. Сьогодні нам доводиться працювати в секретному режимі, оскільки вважаємо, що це була атака на безпеку Республіки Молдова".
- Актуальне
- Важливе