Кім пояснив, чому з Арахамією взяв на поруки нардепку Кормишкіну, яку підозрюють у незаконному збагаченні
Очільник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім прокоментував своє рішення щодо взяття на поруки нардепки Кормишкіної, яку підозрюють у незаконному збагаченні на понад 20 млн грн
Про це повідомляє телеканал "Ми-Україна"
Віталій Кім розповів, що знайомий із Кормишкіною близько 20 років, ще з часів її роботи в бізнесі.
"Вона не переховується від слідства. Слідство розбереться, хто винний, я тут не маю нічого коментувати. Я знаю, що це (порука - ред.) дозволить їй нормально працювати, а з правоохоронними органами вона співпрацює, надає всі документи. Це і дало суду змогу звільнити її на поруки", - сказав він.
Напередодні, 23 жовтня, Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомляла, що Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід для народної депутатки, яку підозрюють в незаконному збагаченні на понад 20 млн грн, у вигляді особистої поруки. Поручителями стали очільник фракції "Слуга Народу" Давид Арахамія та глава Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім.
САП не уточнювало імʼя нардепки, однак наведені факти свідчать про те, що мова йшла про Ірину Кормишкіну із фракції "Слуга Народу".
"23 жовтня 2024 року слідчий суддя ВАКС застосував до народного депутата України, яка підозрюється у незаконному збагаченні, запобіжний захід у вигляді особистої поруки. Поручителями суд визначив двох осіб: голову фракції Верховної Ради України Д. Арахамію та голову однієї з обласних військових адміністрацій В. Кіма", - йшлося в повідомленні.
Підозрювану зобовʼязали виконувати процесуальні обовʼязки протягом двох місяців:
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та місця роботи;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свої паспорти для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України та в’їзд в Україну;
- утримуватися від спілкування із визначеними в ухвалі слідчого судді особами.
Питання стосовно оскарження запобіжного заходу вирішуватимуть після ознайомлення з повним текстом рішення суду.
Примітка: згідно зі статтею 62 Конституції України особа вважається невинуватою в скоєнні злочину й не може бути кримінально покарана, доки її вину не буде доведено в законному порядку й установлено обвинувальним вироком суду.
- 17 жовтня стало відомо, що НАБУ і САП повідомили про підозру в незаконному збагаченні чинній нардепці від "Слуги Народу". За даними слідства, у 2021-2022 роках депутатка стала власницею активів, які більш як на 20 млн грн перевищують її офіційні доходи та заощадження за цей період. Далі через юридичну особу вона придбала будинок поблизу Одеси, в якому проживає.
- Актуальне
- Важливе